Lietuvos viešosios bibliotekos, tęsdamos iniciatyvą „Biblioteka visiems“, plečia savo paslaugų spektrą ir siūlo pasinaudoti nauja paslauga – specializuotų bendravimo kortelių kūrimu, naudojantis programine įranga „Boardmaker“.

Kam skirta ši paslauga ir kas yra „Boardmaker“?
Bendravimas su asmeniu, turinčiu komunikacijos, elgesio ar kitų sutrikimų, kartais gali pareikalauti specialių įgūdžių bei priemonių, papildančių ar net pakeičiančių šnekamąją kalbą. Bendravimo kortelėse pavaizduoti grafiniai simboliai ir piešiniai padeda iškomunikuoti paprastas gyvenimiškas situacijas (pvz., nupiešta stiklinė gali reikšti teiginį „Noriu gerti“ arba klausimą „Nori gerti?“) ir tokiu būdu lengviau susikalbama. Šias korteles naudoja tėvai, pedagogai, logopedai bei kiti specialistai, dirbantys su asmenimis, turinčiais kalbos, elgesio ir emocijų sutrikimų, cerebrinį paralyžių, intelekto sutrikimų, įvairiapusių raidos, autizmo spektro sutrikimų ir kt. Įdiegta programinė įranga „Boardmaker“ palengvina šių bendravimo kortelių rengimą ir siūlo net 50 tūkst. tam skirtų piešinių archyvą, suskirstytą į įvairias kasdieninio bendravimo temas.

Kaip pasinaudoti?
Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje naudotis programine įranga „Boardmaker“ ir susikurti bendravimo korteles galima dviem būdais:
1. Užsiregistruoti individualiai kontaktinei darbo su „Boardmaker“ programa konsultacijai / mokymui ir savarankiškai susikurti bendravimo korteles pagal individualų poreikį vietoje;
2. Užsakyti nuotolinę kortelių parengimo paslaugą. Šiuo atveju užsakovas gaus parengtą bendravimo kortelių rinkinį pagal pateiktus individualius poreikius ir galės jį atsispausdinti. Taip pat yra galimybė gauti jau atspausdintą (pagal poreikį ir laminuotą) rinkinį paštu.

Ar tai kainuoja?
Kontaktinės konsultacijos, galimybė savarankiškai naudotis įranga bibliotekoje ir / ar elektronines bendravimo kortelių versijos parengimas yra nemokami. Kortelių spausdinimo ir laminavimo paslaugos teikiamos pagal bibliotekos nustatytus įkainius. Jei rinkinys bus pristatomas į namus, pristatymo išlaidas taip pat turės apmokėti užsakovas.

Biblioteka yra tam, kad padėtų spręsti problemas. Jei sunku kalbėtis žodžiais – pasitelkite vaizdų kalbą!

Į visus rūpimus klausimus dėl galimybės pasinaudoti bendravimo kortelių kūrimo paslauga atsakys:
Ieva Birmantaitė
El. paštas [email protected]
Tel. nr. (8 37) 32 42 25
Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą „Biblioteka visiems“ rasite https://www.bibliotekavisiems.lt/


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.