„Avelė Austėja buvo tokia pat, kaip ir kitos avelės. Ji labai mylėjo savo mamą, tėtį ir broliuką. <...> Kartais ją aplankydavo tokie spalvoti debesėliai – Jausmukai. Jie užguldavo avelei širdelę, įsėlindavo į galvą arba pilvą, aptemdydavo jai akis.“

Gegužės 5 d. Vaikų literatūros skyriuje sulaukėme svečių. Savo knygą „Avelė Austėja ir spalvoti debesys“ („Vaga“, 2022 m.) skaitytojams atvyko pristatyti psichologė Jovita Kiežė ir iliustruotoja Viktorija Vitkauskienė.
Autorės supažindino vaikus su pagrindinėmis knygoje aprašomomis emocijomis, kurios kyla pagrindinei knygos herojei avelei Austėjai ir patarė, kaip patys vaikai gali jas atpažinti bei su jomis susidraugauti. Vaikų laukė ir kūrybinė užduotis – kiekvienas turėjo nupiešti savo Jausmuką ir savo paveikslą pristatyti draugams.
Autorės vaikams davė puikų patarimą. Jeigu užklumpa prasti Jausmukai – reikia užsimerkti, prieš save įsivaizduoti pačią kvapniausią gėlę ir nepripūstą balioną. Tuomet giliai giliai uostyti jos kvapą (įkvėpti), o po to bandyti pripūsti balioną (iškvėpti) – ir taip – keliskart. Na, o jeigu norėtumėte perskaityti ir šią knygą – užsukite į Vaikų literatūros skyrių. Iki!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.