Vienas pagrindinių šiuolaikinės bibliotekos bruožų – gebėti tikslingai prisitaikyti prie visuomenės poreikių, sukurti platų interesų ir paslaugų lauką, kuris būtų prieinamas įvairaus amžiaus bei mentaliteto lankytojams. Skirtingų poreikių turintiems lankytojams skiriamas dėmesys, atsižvelgiant į kiekvieno intelektinius bei raidos ypatumus, suteikia galimybę jaustis reikalingais ir lygiaverčiais visuomenės dalyviais.
Įgyvendindama programą „Sensoriniai skaitymai“, specialiųjų poreikių vaikus biblioteka kviečia į sensoriniais potyriais praturtintus užsiėmimus, kurie leidžia pažinti pasaulį, mokytis, pajusti skaitymo malonumą bei siekia supažindinti su knygų teikiama nauda.
Sensorinių skaitymų metu tikslinei grupei parenkama knyga, parengiamas užsiėmimo scenarijus ir pritaikomos sensorinės priemonės – vaikams suteikiama galimybė patirti pasakojimą ne tik klausantis, bet ir kitais pojūčiais (regėjimo, taktiliniais, uoslės, klausos, skonio). Pritaikant sensorines priemones, kuriomis gali tapti buityje naudojami daiktai, žaidimus, įvairias užduotis, vaikai įtraukiami į istoriją, turtinamas jų žodynas, ugdomi socialiniai, komunikaciniai įgūdžiai.
Sensorinių skaitymų programa skirta šeimoms ir pedagogams su vaikų grupėmis (darželiams, pradinių klasių mokiniams). Užsiėmimai leidžia susipažinti ir bendrauti šeimoms, kurios susiduria su panašiomis problemomis ir ne visada turi galimybę užmegzti ryšį kitose aplinkose. Taip pat, atsižvelgiant į lankytojų poreikį, skaitymai gali būti organizuojami ir individualiai.
Daugiau informacijos: KAVB Vaikų literatūros skyriuje K. Donelaičio g. 8 / Lydos g. 2, tel. 8 37 324225, el. paštu [email protected]
Susitikime!

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.