Sausio 16 d. 17 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) atidaroma Arvydo Palevičiaus personalinė tapybos darbų paroda „Seni motyvai“, kuria dailininkas skatina į paprastus objektus pažvelgti per naujas prizmes, atrandant kitokias prasmes.

Arvydas Palevičius (g. 1957 m.) – profesorius, habilituotas daktaras. Atradęs kūrybos proceso teikiamą magišką galią ir pasinėręs į tapybos gelmes, A. Palevičius negali gyventi be tapybos. Tapybos žinių sėmėsi ne tik Lietuvoje. Studijavo Kęstučio Milkevičiaus dirbtuvėje, 2005 m. – San Francisko Meno akademijos universitete, 2006–2008 m. liepos mėnesiais rezidavo Niujorko vaizduojamųjų menų mokykloje. 2004 m. tapo Kanados portretistų sąjungos nariu. Dabar A. Palevičius – Kauno technologijos universiteto Tarptautinių studijų centro direktorius bei profesorius, dėsto estetikos kursus. Gyvena ir kuria Kaune.

Parodoje „Seni motyvai“ eksponuojami paveikslai, sukurti 2014 m. vasarą įvairiuose Lietuvos kampeliuose vykusiuose pleneruose: Šilavote, Plinkšių dvare, Dubičių kaime. Darbų objektu tapo praeito amžiaus mediniai trobesiai, ūkiniai pastatai, nykstantys dvarai, Lietuvių liaudies interjero bei buities artefaktai. Prieblandoje skendinčios pirkios interjerai ir seni buities daiktai pateikiami lyg per amžių miglą, žvelgiant pro langelius kaip ertmes, vedančias per laiko tėkmę į praeities prisiminimus. Šie objektai, sąlygojantys ir menantys anų laikų būtį, yra vizualizuojami tapytojo drobėse.
Dailininkas savo kūrybos motyvais pasirinko iš pirmo žvilgsnio niekuo neišsiskiriančius, tačiau lengvai atpažįstamus daiktus: vartus, spynas, užraktus, kabliukus ir bando juos prakalbinti. Taip pat dažnai naudoja ir lango, durų motyvą. Vaizduojamieji daiktai kupini kūrėjui įdomių ir svarbių praeities paslapčių. Juk, pasak Antoine‘o de Saint-Exupery, už visų regimų daiktų plyti šis tas daugiau, ir kiekvienas daiktas yra tarsi kelias, vartai ar langas, kuris atsiveria į tai, kas jau nėra vien tik daiktas.

Ekspozicija veiks iki vasario 10 d.

Palevicius1

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.