Roma garsi įspūdinga Antikos laikus menančia architektūra, vienu iš Paryžiaus simbolių laikomas legendinis Mulen Ružas, Londonas neįsivaizduojamas be Jos Didenybės karalienės Elžbietos II. O kas kauniečiams kelia didžiausią pasididžiavimą savo miestu? Tokį klausimą užduoda startuojantis projektas „Kauno rinktiniai“.

Projekto tikslas paraginti kauniečius bei visus tuos, kurie neabejingi Kaunui įvardinti, kas per pastaruosius dvidešimt dvejus metus, kitaip tariant, nuo nepriklausomybės atkūrimo pradžios iki šių dienų, jiems kelia didžiausią pasididžiavimą Kaunu ir kokį palikimą norėtų išsaugoti ateities kartoms.

„Raginame sudaryti „Kauno rinktinių“ sąrašą. Idėja tai padaryti kilo neatsitiktinai – ji savotiškai pratęsia ir įprasmina praėjusiais metais įmonės įgyvendintą švietėjišką projektą „Iškiliausi tarpukario kauniečiai“, kuriuo miestiečiai buvo raginami atsigręžti į savo istoriją ir iš naujo atrasti tuos pavyzdžius, tuos iškilius asmenis, į kuriuos būtų galima lygiuotis šiandien. Natūralu, jog kalbant apie Kauno dabartį, atspirties tašku daugeliui mūsų tampa miesto istorija, tai, kas jau buvo, įvyko. Juk istorija skatina nenuleisti rankų, atkreipti dėmesį į tam tikrus dėsningumus, suteikia stiprybės ir optimizmo, įkvepia naujiems, dideliems darbams ir žygiams. Kviesdami kauniečius sudaryti „Kauno rinktinių“ sąrašą, norime parodyti, jog Kaunas labai daug kuo garsus ir šiandien, kad didžiuotis būtina ne tik šio miesto vadinamuoju aukso amžiumi – tarpukariu. Mūsų siekis kaip įmanoma labiau prisidėti prie miesto bendruomenės stiprinimo, pilietiškumo dvasios ugdymo“, - apie projektą pasakojo jo iniciatorius, alaus daryklos „Volfas Engelman“ generalinis direktorius Marius Horbačauskas.

Anot projekto „Kauno rinktiniai“ organizatoriaus ir partnerio Kauno apskrities viešosios bibliotekos, pasididžiavimo savo gimtuoju miestu jausmas, yra daugiasluoksnis ir įvairiapusis. Didžiuotis galima daug kuo – žmonėmis, kurie savo darbais, veikla ir kūryba yra garsūs ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, taip pat statiniais, muziejais, sėkmingai dirbančiomis įmonėmis, tradiciniais ar vienkartiniais miesto renginiais, sporto varžybomis, festivaliais, koncertais, kitokiais įvykiais ar objektais.

Savo nuomonę, koks asmuo, objektas ar įvykis labiausiai vertas būti įrašytas į „Kauno rinktinių“ sąrašą kviečiami išsakyti visi Kauno gyventojai ir miesto svečiai. Tai galima padaryti el. paštu [email protected] iki balandžio 26 d.

„Kauno rinktinių“ sąrašas bus sudaromas iš penkių kategorijų:

  • Kauno sielos;
  • asmenybės, garsinančios Kauną;
  • žinomiausio pasaulio kauniečio (užsienio kauniečio);
  • įvykio, projekto, garsinančio Kauną;
  • inovatyvios idėjos, garsinančios Kauną.

Į kiekvieną kategoriją komisija atrinks po tris nominantus. Kuris iš jų yra vertas didžiausios pagarbos ir pasididžiavimo, nuspręsti galės ne tik komisija, bet ir patys kauniečiai ir visi, kas neabejingi Kaunui - kiekvienas galės balsuoti už jam labiausiai patikusį kandidatą.

Komisija buvo suburta iš Kauno miesto istorijai bei dabarčiai neabejingų visuomenės atstovų. Tai Kauno Rotušės ceremonmeisterio Kęstučio Ignatavičiaus, architekto, architektūros kritiko Audrio Karaliaus, dainininko Merūno Vitulskio, galerijos „Balta“ direktorės Jolantos Šmidtienės, tapytojos Miglės Kosinskaitės, „Volfas Engelman“ generalinio direktoriaus Mariaus Horbačausko, Vytauto Didžiojo universiteto filosofijos katedros dėstytojo, UAB „15 minučių“ pardavimų skyriaus vadovo Donato Večerskio, Kauno apskrities viešosios bibliotekos Kaunistikos grupės vyriausios bibliografės Dalios Giniuvienės.

„Kauno rinktinių“ sąrašas bus paskelbtas birželio viduryje.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.