1 1 1 1 1  

„Unabomberio manifestas. Technologinė visuomenė ir jos ateitis“ yra gerai žinomo teroristo Theodor Kaczynski, vadinto Unabomberiu, esė, kurioje teigiama, kad šiuolaikinė technologijų pažanga suvaržys asmenines laisves ir sunaikins gyvąją gamtą.

Nuo 1978-tų iki 1995-tų metų teroristas siuntinėjo laiškus-bombas į universitetus, oro uostus ir kitas vietas. Jie buvo skirti žmonėms, susijusiems su technologijų kūrimu: mokslininkams, inžinieriams. Theodor Kaczynski tikėjo, kad smurtas yra paveikesnis už žodžius ir norėjo, kad jo idėjos būtų vertinamos rimtai.

1995-tais metais Unabomberis pažadėjo nutraukti savo kampaniją, jei leidiniai „Washington Post“ ir „New York Times“ paskelbs jo kritiką technologijoms, pavadintą „Technologinė visuomenė ir jos ateitis“, vėliau geriau žinomą, kaip „Unabomberio manifestas“.

Manifeste teigiama, kad žmogaus poreikiai yra pavergti technologinio progreso, kuriame atskiri technologiniai pasiekimai vertinami teigiamai, tačiau neatsižvelgiama į bendrą jų poveikį. Jis teigia, kad nors pramonės revoliucija padidino gyvenimo trukmę, tačiau destabilizavo visuomenę ir sukėlė milžiniškas psichologines kančias bei padarė didelę žalą gamtos pasauliui. Nuolatinė technologijų plėtra tik blogins situaciją.Theodor Kaczynski rašė, kad kompiuterių tinklai, masinės komunikacijos priemonės, moderni sveikatos priežiūros sistema, pesticidai bei chemikalai ir kiti pramoninės revoliucijos produktai, naikina planetą. Viena iš didesnių problemų, autoriaus manymu, yra neišvengiamas dirbtinio intelekto augimas ir tai, kaip žmonija su juo susitvarkys. 

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.