1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Pulicerio premijos laureatės Anne Tyler romanas „Mėgėjiška santuoka“ – įtikinanti istorija apie nesuderinamą santuoką ir jos pasekmes, apimančias net tris kartas.
Polina ir Maiklas – iš pažiūros tobula pora. Jie žavūs, jauni, mylintys. Tačiau Antrojo pasaulinio karo išvakarėse sudaryta skubota santuoka tarsi visam laikui lieka mėgėjiška – pernelyg skirtinga pora taip ir nesugeba nušlifuoti kampų.
Jie susitiko Baltimorės lenkų kvartale, susižavėjo, įsimylėjo, susituokė. Maiklas – ramus žmogus. Jis mėgsta viską gerai apsvarstyti, kritiškai įvertinti, neskubėti. Polina – žavi vėjavaikė, prasilenkianti su praktiškumu ir besidžiaugianti kiekviena gyvenimo akimirka. Atrodo priešingybės traukia, tačiau ar įmanoma tokiems skirtingiems žmonėms gyventi santuokoje, ypač jei vienas negali įveikti atsivėrusių plyšių, o nuolatiniai pykčiai palieka negyjančius randus?
Autorė apie porų kasdienybę rašo įtaigiai ir turi talentą įžvelgti aštriausias gyvenimo smulkmenas. Už iš pažiūros nereikšmingų personažų kasdienybės detalių parodomas bėgantis laikas, išeikvotos galimybės, mirtis, baimėsir apgailestavimai, su kuriais neišvengiamai susiduria kiekvienas.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.