Tojana Račiūnaitė, Joana Vitkutė „Gyvastingieji senojo pasaulio profiliai: XVI–XIX a. Vakarų Europos tapyba iš Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus rinkinių“

1 1 1 1 1

Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus XVI–XIX a. Vakarų Europos tapybos rinkinį sudaro daugiau kaip 300 kūrinių iš Italijos, Ispanijos, Nyderlandų, Prancūzijos, Vokietijos ir kitų šalių. Rinkinys, susiformavęs XX a. iš skirtingų kolekcijų ir pavienių, dėl įvairių istorinių aplinkybių prieglobsčio netekusių kūrinių, yra fragmentiškas ir daugialypis.
Atnaujintoje muziejaus ekspozicijoje ir albume, kurį sudarė dr. Tojana Račiūnaitė ir menotyrininkė Joana Vitkutė, pristatoma dalis rinkinio – per 90 ryškiausių paveikslų, sugrupuotų ne įprastu chronologiniu istoriniu principu, skirstant kūrinius pagal sukūrimo laiką ir vietą, tradicines tapybos mokyklas, autorius, o pagal tam tikras temas: „Pasirinkimai ir priesaikos“, „Darbai“, „Kovos“, „Gamtos stichijos“, „Geismai ir gundymai“, „Puotos“, „Kelionės ir atradimai“, „Vizijos ir susitikimai“, „Religinės pasijos“, „Miegas, budėjimas, mirtis“. Kiekvieną publikuojamą paveikslą leidinyje lydi išsamūs menotyrininkių komentarai, ne tik patikslinantys informaciją apie kūrinius ir jų autorius, bet ir detaliai išanalizuojantys darbų siužetus, juose glūdinčias prasmes, iššifruojantys naudojamų metaforų ir simbolių kalbą.
Gausiai iliustruotas, šiuolaikiško dizaino albumas – išskirtinis palydovas į intriguojantį senosios tapybos pasaulį.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.