„(Ne)priklausomo šiuolaikinio meno istorijos. T. 3. Savivaldos ir iniciatyvos Lietuvoje 1980–2022 m. = Artist-run initiatives in Lithuania, 1980–2022 m.“ Sudarytojai Vytautas Michelkevičius, Kęstutis Šapoka, Karolina Rybačiauskaitė

1 1 1 1 1

Šios leidinių serijos idėja sudarytojams kilo dar 2010 metais, kai buvo minimas Nepriklausomos Lietuvos dvidešimtmetis ir atsirado poreikis atsigręžti atgal, reflektuoti praėjusius metus bei suskubti pradėti rinkti pasakojimus apie meno įvykius iš pirmų lūpų – pačių menininkų, kuratorių bei menotyrininkų. Tai trečiasis bandymas (I tomas išleistas 2011 m., II tomas – 2014 m.) sudaryti istorijų rinkinį apie šiuolaikinio meno genezę ir raidą Lietuvoje nuo 1980-ųjų, Sąjūdžio ir Nepriklausomybės atkūrimo iki šių dienų. Tekstus gausiai papildo vaizdiniai liudijimai – keturiasdešimt dviejų metų renginių ir kūrinių dokumentacija. Knyga patraukia subjektyviomis istorijomis apie menines ir kuratorines iniciatyvas ir savivaldas įvairiuose Lietuvos miestuose ir užsienyje. Geografija labai plati – galima pakeliauti nuo Ukmergės iki Niujorko, nuo Kauno iki Kartenos, nuo Lentvario iki Alytaus, nuo Narvaišių iki Klaipėdos ar nuo Lenono salos iki Jonavos.
Įvadiniame tekste „Pasika(l)binėjimai“ atskleidžiamos įtampos ne tik Lietuvos meno lauke, bet ir tarp pačių sudarytojų. Šie, kalbindami menininkus, ar šnekučiuodamiesi tarp savęs apie tai, kas vyko Lietuvos šiuolaikinio meno diskurse, kuria gyvosios istorijos pasakojimus.
Knyga įdomi skaitytojams besidomintiems meno istorija ir šiuolaikinio meno aktualijomis.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.