Raimondas Paknys „Mūro istorijos“

1 1 1 1 1

„Mūro istorijos. Iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos“ – tai buvusių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Abiejų Tautų Respublikos žemių nykstančio paveldo fotografijų albumas.

Fotografavimas yra patikimas būdas pasipriešinti naikinančiam negandų ir laiko poveikiui. Tai daugelį metų Lietuvoje, Baltarusijoje ir Ukrainoje darė šio albumo autorius Raimondas Paknys, kuris paveldo vertybes fiksuoja ne tik estetiškai patraukliai, bet ir labai tiksliai. Fotografijų dokumentiškumas, be kita ko, lemia jų išliekamąją vertę ir didžiulį poveikį žiūrovui. Griūvančios šventovės, pilys, rūmai, aptrupėjusios, sunykusios puošmenos, anuometinės prabangos pėdsakai fotografiniuose atvaizduose iškalbingai pasakoja „mūro istorijas“, drauge skatina svarstyti tapatybės, paveldo vertės ir išsaugojimo, emocinio ryšio su istorija ir kitus svarbius dalykus. Albumas parengtas parodų „Išlikęs laikas. LDK mūrų istorijos“ Lietuvos nacionaliniame muziejuje (2016) ir „Mūro istorijos. Nykstantis Abiejų Tautų Respublikos paveldas“ Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose (2019) pagrindu.

Knygoje skelbiamos Tomo Venclovos, Giedrės Jankevičiūtės ir Rimvydo Petrausko esė. Šalia fotografijų – komentarai, kuriuose trumpai aptariama objekto vertė ir svarbiausi jo istorijos momentai.

Užsakyti leidinį

Daugiau leidinių


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.