„Kaip menai į Lietuvą keliavo“: Dalia Kutraitė kalbina Romualdą Budrį

1 1 1 1 1

„Sutikau nuostabų žmogų, kurio pasakojimai atima žadą, asmenybė ir nuveikti darbai stebina ir įkvepia. Esu laiminga pristatydama savo pašnekovą – garsiausią Lietuvos muziejininką Romualdą Budrį“, – sako knygų ir televizijos laidų, dokumentinių filmų autorė Dalia Kutraitė.
Knygoje „Kaip menai į Lietuvą keliavo“, žurnalistės kalbinamas Romualdas Budrys pasakoja detektyvo žanro vertas istorijas apie tai, kaip žymių lietuvių kilmės menininkų kolekcijos grįžo į Lietuvą iš tolimiausių  pasaulio kampelių ir tapo mūsų meno lobyno dalimi. ,,Nesvarbu, kur yra dailininko studija – Keiptaune, Vokietijoje ar Čikagoje – visų jų kūryba svarbi ir įdomi Lietuvai“, – sako knygos herojus Romualdas Budrys, šešiasdešimt savo gyvenimo metų paskyręs muziejininkystei.
Knygoje pristatomi atsiminimai apie lietuvių menininkus: Arbit Blatą, Vytautą Kasiulį, Vytautą ir Aleksandrą Kašubas, kolekcininkus Mykolą Žilinską, Genovaitę Kazokienę ir kitus.2019 m. Dalia Kutraitė sukūrė filmą apie Romualdą Budrį „Einantis Pilies gatve“. Ši knyga – filmo tęsinys ir papildymas naujais faktais ir istorijomis.

Užsakyti leidinį

Daugiau leidinių


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.