Chaimas Frenkelis

1 1 1 1 1

Šiaulių „Aušros“ muziejus išleido kolektyvinę monografiją „Chaimo Frenkelio vila Šiauliuose. Lietuvos žydų istorijos liudijimai“. Leidinio sudarytoja L. Preišegalavičienė iš pradžių galvojo rašyti knygą apie Chaimo Frenkelio vilos pastatą, architektūrą. Pradėjusi darbą, tyrimą pasiūlė pakreipti kitu kampu – kad pastatas ir jo istorija atsispindėtų per šeimos praeitį, istoriją, veiklą. Pasak L. Preišegalavičienės, įprastai architektūrologiniuose tyrimuose būna rašoma apie pastatą, pastato architektą, o gyventojai lieka už visos istorijos.
Leidinį sudaro keturi skyriai: pirmasis, kurį parašė Raimundas Balza, Vilma Karinauskienė ir Virginija Šiukščienė „Frenkeliai Šiauliuose. Šeimos istorija ir dabartis“ – skirtas šeimai, antrasis, Raimundo Balzos ir Vilijos Ulinskytės-Balzienės parašytas skyrius, skirtas šeimos veiklai ir verslui, trečiasis – Dr. Linos Preišegalavičienės išsamus tyrimas „Chaimo Frenkelio vila: architektūrinės estetikos ir žydų gyvenimo tradicijų dermė“, o knygą užbaigiama tuo, kuo pastatas gyvena šiais laikais, Odetos Stripinienės straipsniu „Chaimo Frenkelio vila – pagrindinis Šiaulių „Aušros“ muziejaus padalinys“. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, brėžiniais, planais. Pateikta išsami santrauka anglų kalba bei iliustracijų sąrašas.
„Knygą, sako sudarytoja L. Preišegalavičienė, galima skaityti ne tik kaip mokslinę, bet ir kaip romaną. Tai – šeimos, Lietuvos gyventojų gyva istorija, viskas tikra, pagrįsta dokumentais, fotografijomis“.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.