samurajus

1 1 1 1 1

Yamamoto Tsunetomo (1659–1719) buvo Sagos klano samurajus.Visą gyvenimą karys dirbo savo valdovui. Šeimininkas nepritarė samurajų savižudybei po valdovo mirties, todėl Yamamoto Tsunetomo atsisakė pasaulietiško gyvenimo ir pasitraukė į kalnus. Čia per septynerius metus gimė Hagakurė, slaptoji samurajų knyga.
Ši knyga susideda iš trumpų pasakojimų, apmąstymų bei įžvalgų. Knygą sudaro vienuolika skyrių, kurie apima labai įvairias temas. Čia rasite ir knygos atsiradimo istoriją, ir pagrindinių rytietiškų papročių bei terminų paaiškinimus, „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ – minčių, posakių bei aforizmų rinkinys. Tai knyga apie amžinąsias vertybes, tokias kaip atjauta, pagarba, draugystė, meilė artimui, pasitikėjimas.
Daug metų „Hagakurė: slaptoji samurajų knyga“ buvo neprieinama pasauliui ir tik 1930m. tapo žinoma. Galutinai knygą išgarsino režisieriaus Jim Jarmuch 1999-tais metais pastatytas filmas „Šuo vaiduoklis: samurajaus kelias“, kurio pagrindinis veikėjas Šuo vaiduoklis žavisi samurajų papročiais ir jų garbės kodeksu bei nuolat cituoja „Hagakurės“ tekstus.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.