anatolijus šenderovas

1 1 1 1 1

Monografijoje, skirtoje vienam ryškiausių Lietuvos kompozitorių, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui Anatolijui Šenderovui (1945-2019) aptariamos svarbiausios jo kūrybos temos, muzikos kalbos ir dramaturgijos ypatumai, reikšmingiausi kūriniai. Didelis dėmesys skiriamas kūriniams žydiška tematika, kuriuose organiškai dera šiuolaikinės muzikos kalbos priemonės ir senosios žydų muzikos tradicijos.
Knygoje pristatoma visa litvakų muzikų Šenderovų šeima, palikusi ryškų įspaudą Lietuvos muzikiniame gyvenime; gausu paties kompozitoriaus minčių apie kūrybą, ryšį su atlikėjais ir klausytojais, prisiminimų apie gyvenimo kelyje sutiktas ypatingas jo pasaulėvoką formavusias asmenybes. Mintimis apie bendradarbiavimą su A. Šenderovu dalinasi jo bičiuliai atlikėjai, kartu su kompozitoriumi išgyvenę unikalius kūrybinius procesus.
Monografija skirta visiems, besidomintiems XXa. antrosios pusės – XXIa. pirmųjų dešimtmečių Lietuvos muzikine kultūra, kūrėjo tapatybės, šiuolaikinės muzikos suvokimo ir atlikimo klausimais.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.