1 1 1 1 1

Nepatikėsite, bet mokslininkas Saulius augina ne šunis ar kates, netgi ne papūgas ar žiurkėnus – jo laboratorijoje akylai saugomos ir kruopščiai prižiūrimos auga bakterijos ir kiti mikroorganizmai (arba kaip jis pats sako – mikriukai).

Saulius – garsus genų inžinierius ir šioje knygoje kviečia visus smalsius vaikus į savo laboratoriją, kurioje susipažinsite su geltonkelniais stafilokokais, poniutėmis listerijomis violetinėmis suknelėmis, ilgaplaukėmis ir žydraakėmis salmonelėmis, pačiomis baisiausiomis juodosiomis pikčiurnomis klostridijomis, balčiausiomis pieno rūgšties bakterijomis ir daugybe kitų mikriukų.

Ši netikėta pažintis su bakterijomis ir mikroorganizmais bus ne tik įdomi, bet ir labai naudinga. Leidinio pabaigoje jūsų laukia teisingų įpročių atmintinė, kuri padės darniai gyventi su „Mikropolio“ gyventojais kiekvieną dieną.

Daugiau leidinių

1 1 1 1 1

 Net pati negudriausia lapė nepatikėtų, jei vilkas sakytų, kad jam skaniausi šermukšniai ir aviečių lapai. O ežys imtų ir baisiausiai įsižeistų, jeigu kas nors garsiai pamanytų, kad ežiai ant savo spyglių nešioja baravykus ir obuolius. Na, baravykai nebent skanūs tik tada, kai yra sukirmiję. Štai tokios ir kitokios diskusijos vieną rytą užvirė tarp girios gyventojų – tikras kulinarinis šou. Žvėrys, pagal savo mitybos įpročius, labai skiriasi vieni nuo kitų, tad nenuostabu, kad briedžiui skaniau kvepia avys, o vilkui – avietės. Ne.., o gal atvirkščiai?

O jūs būkite gudrūs ir žinokite, kuo smaguriauja girios žvėrys. Knygos „Kiekvienam savas kąsnis“ autorius gamtininkas, fotografas ir rašytojas Selemonas Paltanavičius istorijos gale sudėjo išsamų briedžio, ežio, vilko, lapės, kurmio ir avino meniu.

O ar jums toks maistas patiktų?

Daugiau leidinių

1 1 1 1 1

Apie sukrečiančius, neįtikėtinus ar sunkiai paaiškinamus reiškinius dažnai sakoma „trūksta žodžių“, „nebeturiu ko pridurti“... Taip bus ir tuomet, kai atsiversite Issos Watanabe knygą „Migrantai“.

Sukrečianti, abejingų nepaliekanti knyga, kels daugiau klausimų, negu duos atsakymų, kvies dar kartą susimąstyti apie nuo karo besitraukiančių žmonių likimus. Joje nerasite nė vieno žodžio – gvildenant migrantų temą autorei jų nepritrūko – tačiau kalbėti vaizdais – lengviau.

Daugiau leidinių

1 1 1 1 1

Berniukas Aistis labiau už viską mėgsta plunksninius debesis, nuotykių knygas ir daiktus, gulinčius įprastose vietose. Visa tai berniukui leidžia jaustis saugiai, nes tėvai (dėl susiklosčiusių aplinkybių darbe) laikas nuo laiko yra priversti kraustytis į naujus namus.

Na, o kai labai dažnai keliauji iš vieno miesto į kitą – sunku susirasti tikrų gerų draugų. Tai, žinoma, labai liūdina berniuką...

Šios istorijos autorė Ignė Zarambaitė nebūtų užrašiusi, jeigu Aistis vieną dieną nebūtų sutikęs YPATINGO draugo, su kuriuo galima leistis į netikėčiausius nuotykius, svajoti, pasitikėti ir jaustis laisvu: „užverčiau galvą, ištiesiau rankas ir akimirką vaizdavausi skrendąs“. Draugas, vardu Debesėlis, pakeitė berniuko vaikystę.

Daugiau leidinių

1 1 1 1 1

  Mažoji Ugnė Naujamiesčio bute likusi viena pro balkoną tyrinėja savo kiemą. Nors tėveliai griežtai draudžia mergaitei vienai eiti į balkoną, tačiau juk tai – pati įdomiausia vieta namuose. Netikėtai ir nežinia iš kur atklysta niekada lig šiol nematytas Pūkelis – su juo lengva susidraugauti. O kaip smagu žaisti! Tačiau atsiradęs tik žiemai, pavasariui atėjus palieką mergaitės namus…

Liūdesį dėl išėjusio draugo greitai pakeis kiti jausmai. Ilgai būti vienai Ugnei neteks – tėvai nustebina ją mažąja sesute.

Turbūt jos žaidžia

Ir dabar linksmai,

Juk sessės būna draugės

AMŽINAI.

Jauki eiliuota pasaka apie draugystę sušildys ir vaikus, ir vyresnius skaitytojus.

Daugiau leidinių

1 1 1 1 1

Michael Joseph Jackson – amerikiečių dainininkas, dainų autorius, šokėjas ir prodiuseris. Jo sėkminga karjera ir asmeninis gyvenimas apie 40 metų buvo populiariosios kultūros dalis. Atlikėjas dar žinomas kaip „MJ“ arba „Pop Karalius“. „The Destruction and Creation of Michael Jackson“ Ellis Cashmore atspindi neramų, neįprastą ir paslaptingą Džeksono gyvenimą, siekdamas daugiau sužinoti apie jį ir jo kultūrinį poveikį.

Daugiau leidinių

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.