1 1 1 1 1 Įvertinimas 2.00 (2 Balsai)
Tai yra antroji aktoriaus psichofizinės treniruotės pratimų knygos dalis, kuri užbaigia klasikinę aktoriaus psichofizinės treniruotės metodiką. Ji taip pat skirta studijuojantiems vaidybą, režisūrą, šokį ir choreografiją bei visiems, besidomintiems aktoriniu meistriškumu. Papildomai yra įvesti du skyriai, t. y. mentalinė treniruotė ir aktoriaus psichohigienos ir jautrumo kontrolės pratimai. Svarbiausia mentalinės treniruotės užduotis – lavinti aktoriaus kūrybiškumą ir gebėjimą ieškoti originalių, unikalių sprendimų. Psichohigienos ir jautrumo kontrolės pratimai skirti tam, kad aktorius mokėtų ne tik sukurti vaidmenį, bet ir „išeiti“ iš jo bei grįžti į realų pasaulį.
1 1 1 1 1 Įvertinimas 1.00 (1 Balsas)
Tomas Lagūnavičius parengė saviugdos knygą "735 aktoriaus psichofizinės treniruotės pratimai, I dalis". Ji skirta studijuojantiems vaidybą, režisūrą, šokį ir choreografiją, taip pat visiems, kurie domisi aktoriniu meistriškumu. Knygoje rasite nesudėtingų teorinių ir praktinių patarimų bei pratimų, kurie padės įgyti daugiau žinių, lavinti aktorinius įgūdžius bei asmenines ir psichofizines savybes.
Aktoriaus, šokėjo, mokytojo veikla yra daugiaplanis ir sudėtingas procesas, todėl ruošdamas šią knygą autorius išskyrė vieną aspektą – psichofizinį parengimą. Būtent jis yra pagrindas lavinant kitas kompetencijas, o išsamus psichofizinių metodikų ir pratimų pateikimas padės geriau bei tikslingiau juos pritaikyti praktinėje veikloje.
Dažnai manoma, kad vaikai ir siaubas yra auditorijos ir žanro atžvilgiu nesuderinamas reiškinys, verčiantis baimintis dėl poveikio ar žalos grėsmės. Vis dėlto demoniško vaiko-piktadario įvaizdis filmuose suaugusiems yra vienas iš patvariausių ir didžiausią įtampą keliančių žanro tropų. Kita Holivudo šiuolaikinio kino kategorija - siaubo filmai vaikams, kur į juos orientuojamasi kaip į auditoriją, turinčią specifinių poreikių, baimių ir troškimų. Vaikų personažai čia vaizduojami kaip simpatiški veikėjai, kurių susidūrimas su siaubingais įvykiais veda į katarsį, sukelia griaunamos ir produktyvios baigties efektą.
Knyga nagrinėja vaikiškų siaubo filmų istoriją, estetiką ir bendrąsias ypatybes, įvardija, kad „siaubingas vaikas“ yra vienas iš esminių šio žanro ženklų, toks pat svarbus kaip ir suaugusiųjų siaubo filmuose, tačiau turintis žymiai daugiau reprezentacinių ir interpretacinių galimybių. Analizuodama tematinius tyrimus, remdamasi tokiais populiariais hitais kaip „Gremlinai“ („Gremlins“, 1984), „Monstrų būrys“ („The Monster Squad“, 1987) ir animaciniu fantastiniu siaubo filmu „Koralaina“ („Coraline“, 2009), autorė analizuoja siaubo žanro poveikį vaikams, kai jaunieji žiūrovai yra tikslinė auditorija.
Kyle'as Turneris atrinko 100 geriausių neįprastų (gueer) kino filmų, kurie dažnai ignoruojami, tačiau yra vertingi meno ir platesnės kultūros kontekste. Pradedant tokiais ankstyvaisiais nebyliais filmais, kaip „Padaryti iš jos vyrą“ („Making a Men of Her“, 1912) ir „Skirtingai nuo kitų“ (Different from Others“, 1919), sąrašas nusitęsia per epochas – nuo Hitchcocko psichologinio kriminalinio trilerio „Virvė“ („Rope“, 1949) iki kultinės klasikos – muzikinės siaubo komedijos „Šiurpiojo Rokio šou“ („The Rocky Horror Picture Show“, 1975) bei šiandien sparčiai besiplečiančio „keistų“ filmų sąrašo, tarp kurių „Burgundijos kunigaikštis“ (The Duke of Burgundy, 2014) ir Mėnesiena“ („Moonlight“, 2016). Pradėdamas nuo mažiau žinomų vardų ir baigdamas Oskaro laimėtojais, leidinys „The Queer Film Guide“ pateikia naują požiūrį į tai, kas apibūdina didįjį kiną, suteikdamas žodį patiems įvairiausiems kūrėjams ir personažams, sukūrusiems šią meno rūšį.
Jennette'ė McCurdy vaidino populiariuose televizijos kanalo Nickelodeon filmuose („iCarly“, „Sam & Cat“), taip pat Netflix seriale „Between“. 2017 metais ji nutraukė aktorės karjerą, pradėjo rašyti scenarijus ir režisuoti. Jos kurti filmai buvo rodami įvairiuose Amerikos kino festivaliuose, o monospektaklis „Džiaugiuosi, kad mirė mano mama“ surinko pilnas žiūrovų sales. Buvusi aktorė veda populiarią tinklalaidę „Empty Inside“, kalbina savo svečiais nepatogiomis temomis.
Jennette'ei McCurdy buvo šešeri, kai ji pirmą kartą dalyvavo jaunųjų aktorių atrankoje. Tokiu būdu ji stengėsi įtikti savo mamai, nes tai buvo jos didžiausia svajonė – vienintelė dukra turi tapti žvaigžde. Ši biografinė knyga pasakoja apie sudėtingą autorės vaikystę ir paauglystę: santykį su valdinga motina, gyvenimą patiriant visišką kontrolę, iš to kilusius valgymo sutrikimus, priklausomybę ir kelią nuo šlovės olimpo, kuris atėmė gyvenimo džiaugsmą ir palaužė dvasią. „Užkėliau mamą ant pjedestalo ir žinau, kaip smarkiai šis pjedestalas pakenkė mano gerovei. Jis pavertė mane emociškai sustingusia, priklausoma būtybe, gyvenančia baimėje, kenčiančia nuolatinį emocinį skausmą. Mano mama nenusipelnė pjedestalo“, - reziumuoja autorė.
Milžiniška žvaigždė, ugnies kamuolys, dangaus valdovė, visaregė akis, motinėlė, didžiai graži moteris su žibančia karūna ant galvos – tai vis mūsų Saulė. Kažkur aukštybėse dunkso jos rūmai deimanto bokštais, veši sodas su aukso vaismedžiais, o prie vartų trypia ugniniai arkliai.
Ši knyga kviečia į svečius pas Saulę. Skaitydami sužinosite, kaip Saulė atrodo, kokie jos namai, šeima ir ką ji veikia dieną, naktį, žiemą, vasarą.