Leidiniai skolinami į namus arba skaityti vietoje

Skaityklose esančius leidinius vartotojas pasiima pats. Leidiniais, kurie pažymėti raudona lipde, galima naudotis tik tose skaityklose, kuriose jie saugomi. Raudona lipde nepažymėtais leidiniais registruoti vartotojai gali naudotis vietoje ir skolintis į namus. Skolinimą į namus fiksuoja darbuotojas arba pats vartotojas savitarnos aparatu.

Saugyklose saugomi leidiniai užsakomi naudojantis katalogų informacija. Šiuos leidinius paduoda darbuotojai, kuriems jie ir grąžinami. Apie galimybę tokį leidinį skolintis į namus ir skolinimo terminus informuoja darbuotojas.

Į namus neskolinamos enciklopedijos, žodynai, ypač vertingi ir labai paklausūs užsienio leidiniai  Neskolinami leidiniai, išleisti iki 1946 m., taip pat leidinių lietuvių kalba paskutinis egzempliorius (išskyrus grožinę literatūrą), jei bibliotekoje nelieka nė vieno atitinkamo dokumento (archyvinio fondo egzempliorius neįskaičiuojamas).

Leidinių skolinimo į namus terminai įvairiuose KAVB padaliniuose skirtingi: aptarnavimo vietose Bendrųjų fondų saugojimo skyriuje ir Meno leidinių skaitykloje – 30 d. (labai paklausių leidinių 15 d.), Grožinės literatūros skaitykloje, Gamtos mokslų literatūros ir Humanitarinės literatūros skaitykloje, Muzikos leidinių skaitykloje, Vokiškų leidinių ir šveicariškų leidinių bibliotekose – 30 d., Periodikos skaitykloje bei  Vaikų literatūros skyriuje – 15 d.

Skolinimo termino pratęsimas

Dokumentai yra skolinami tiksliai nurodant skolinimosi laikotarpį (grąžinimo datą). Apie besibaigiantį (pasibaigusį) skolinimosi laikotarpį biblioteka informuoja tik tais atvejais, kai dokumentas išduotas kompiuteriu ir vartotojas yra nurodęs savo el. pašto adresą. Jeigu dar nepasibaigęs naudojimosi leidiniais terminas, prasitęsti jį galite ir internetu.
 
Elektroniniame kataloge pasirinkite kortelę Mano sritis, įrašykite prašomus duomenis: Skaitytojo pažymėjimo numeris ir Slaptažodis – Jūsų pavardė, parašyta tiksliai, lietuviškomis raidėmis. Registruokitės. Ekrane pasirodo užsakytų leidinių sąrašas. Prie leidinio, kurio užsakymą norite pratęsti, spauskite mygtuką Pratęsti (ši paslauga neveiks, jei išnaudotas pratęsimo limitas). Atsidariusiame lange pažymėkite datą, iki kada norite naudotis leidiniu. Spauskite Pratęsti.

Paskolintų į namus leidinių naudojimosi terminus galite pratęsti (išskyrus atvejus, kai leidiniai yra labai paklausūs ir/arba kitų skaitytojų reikalaujami) ir atėję į biblioteką arba žemiau nurodytais kontaktais, kreipdamiesi į tą skyrių, kuris leidinį paskolino:

  • Leidinių išdavimas ir grąžinimas  – tel. (8 37) 32 44 43 arba (8 37) 32 43 57;
  • Grožinė literatūra – tel. (8 37) 32 44 42;
  • Vokiškų leidinių ir Šveicariškų leidinių bibliotekos – tel. (8 37) 32 43 57 arba el. paštu info-de.kaunas@kvb.lt;
  • Meno leidinių skaitykla– tel. (8 37) 32 42 43 arba el. paštu menas@kvb.lt;
  • Muzikos leidinių skaitykloje – tel. (8 37) 32 43 27 arba el. paštu muzika@kvb.lt;
  • Vaikų literatūros skyrius – tel. (8 37) 32 42 25 arba el. paštu vaikai@kvb.lt;
  • Periodikos skaitykla  – tel. (8 37) 32 43 21 arba el. paštu periodika@kvb.lt.

>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.