Kaunistikos kartoteka 2013 01 23

Kaunas (1600–2003 m.)
Kartotekoje sukaupta informacija apie Kauną iš knygų, straipsnių rinkinių, ikonografijos, tęsiamųjų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis. Informacijos pagrindas – bibliografiniai įrašai (apie 500 tūkst.). Sutvarkyta sistemiškai pagal Universalią dešimtainę klasifikaciją (UDK). Nuo 2004 m. kartoteka nepildoma. LIBIS analizinės bibliografijos posistemyje pradėta kurti Publikacijų apie Kauną duomenų bazė (PKDB). Nuo 2000 m. nepildoma ir kartotekos dalis „Senasis Kaunas (1600–1918)“. Jos pagrindu parengta trijų tomų bibliografijos rodyklė „Senasis Kaunas: literatūros rodyklė“ (mašinraštis) su dalykų, asmenvardžių ir kitomis pagalbinėmis rodyklėmis. Informacija apie 1919–1940 m. laikotarpį rinkta ne tik KAVB, bet ir Kauno technologijos universiteto bibliotekos fonduose. Plačiausiai kartotekose atsispindi tarpukario ir sovietinis Kaunas.

Kauno regionas spaudoje (1845–1944 m.)
Informacija apie buvusias ir esamas Kauno regiono vietoves – Jonavą, Prienus, Birštoną, Šakius, Kudirkos Naumiestį, Vilkaviškį, Marijampolę, taip pat apie Alytų, Lazdijus ir Ukmergę, skelbta to laikotarpio spaudoje lietuvių, lenkų, rusų, vokiečių kalbomis. Bibliografiniai įrašai (daugiau kaip 40 tūkst.) sugrupuoti topografiniu ir teminiu principu. Tai išsami ir vienintelė tokio pobūdžio informacija Lietuvos bibliotekose. Nuo 1999 m. kartoteka nepildoma.

Kauno datos ir faktai
Pradedant legendomis ir pirmuoju Kauno vardo paminėjimu istoriniuose šaltiniuose (1361 m.), chronologine seka aprašytos svarbiausios Kauno istorijos datos ir faktai (apie 1200 įrašų). Kartoteka pildoma.

Kauno kapinėse palaidoti žymūs žmonės
Nuolat pildoma kartoteka apie Kauno (iš dalies Kauno rajono) kapinėse palaidotus žymius žmones. Bibliografiniame įraše nurodoma asmens pavardė, vardas, gimimo data, profesija, nuopelnai ir kapinės, kuriose jis palaidotas (apie 700 įrašų). Kartoteka pildoma.

Kartotekų dalykinė ir personalijų rodyklės
Apie 10 tūkst. įrašų. Rodyklės pildomos.

 

 


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.