Duomenų bazės

Aprašymas

Aruodai

Informacinė sistema, skirta lituanistikos paveldui kaupti. Joje pateikiama informacija iš archeologijos, etnologijos, folkloro, istorijos ir kalbotyros mokslo sričių.

Dailininkų duomenų bazė

Duomenų bazėje skelbiamos biografijos dailininkų, kurių darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus. Šiuo metu yra įvesti duomenys daugiau kaip 800 dailininkų.

Europos Sąjungos teisės aktų duomenų bazė

Duomenų bazėje per 33 tūkst. dokumentų (iš jų 18 tūkst. išversti Į lietuvių k.). Prieiga suteikiama tik prie lietuviškų dokumentų

ePaveldas: Bibliotekos - Muziejai - Archyvai

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos, Lietuvos dailės muziejaus ir Lietuvos archyvų departamento nuo 2005 m. vykdomas projektas „Integralios virtualios bibliotekų informacinės sistemos sukūrimas“; bus sukurtas bibliotekų, archyvų ir muziejų suskaitmenintų kultūros paveldo objektų duomenų bankas, apimantis per 3 mln. 605 tūkst. suskaitmenintų originalių rankraščių, laikraščių, senų knygų, metrikų, metraščių ir kitų vertingų dokumentų puslapių

Kultūros vertybių registras

Kultūros paveldo departamento rengiama duomenų bazė, kurioje sukaupta faktografinė informacija apie kilnojamąsias ir nekilnojamąsias Lietuvos kultūros vertybes. Čia aprašomos vertingosios savybės, pateikiamos kai kurių vertybių nuotraukos, geografinė padėtis ir kt.

Lietuvos elektroninės tezės ir disertacijos (ETD)

Lietuvos aukštųjų mokyklų baigiamųjų darbų, daktaro disertacijų ir jų santraukų, habilitacinių darbų duomenų bazė.

Lietuvos virtuali biblioteka

Tai integrali paieškos sistema, leidžianti ieškoti Lietuvos akademinėse bibliotekose, jų prenumeruojamose duomenų bazėse, kitose duomenų bazėse, atviros prieigos talpyklose ir archyvuose.

LITUANISTIKA

Tarptautinė bibliografijos duomenų bazė.
Humanitarinių ir socialinių mokslų tyrimai, kurių objektas yra Lietuvos valstybės, visuomenės, kultūros, lietuvių tautos, kalbos raida ir dabartis.

Lietuvos Respublikos teisės aktų duomenų bazė

Duomenų bazėje yra apie 274 tūkst. dokumentų (teisės aktų – 138 994). Iš jų rusų – 4 864, anglų k. – 3 118

Lietuvos Respublikos 1918–1940 m. teisės aktų duomenų bazė

1918–1940 metų Lietuvos teisės aktų bazėje kaupiama ir saugoma teisinė ir su ja susijusi informacija. Šiuo metu čia pateikiami visi 1918 02 16–1925 03 31 dokumentai, publikuoti „Laikinosiose Vyriausybės žiniose“ (nr. 1–37) ir „Valstybės žiniose“ (nr. 38–186), Steigiamojo Seimo 1–100 posėdžių stenogramos. Iš viso – 1 886 dokumentai, iš kurių 434 įstatymai, 10 sutarčių.

Lietuvos periodinės spaudos bibliografinė straipsnių bazė (archyvas) 1994-2002 m.

Straipsnių bazėje sukaupti 768 087 bibliografiniai įrašai, informuojantys apie publikacijas Lietuvoje leidžiamuose periodiniuose leidiniuose. Prieiga prie bazės laisva, vartotojo vardas guest, slaptažodis guest.

Nuo 2003 m. bazė nebepildoma, įrašai kaupiami Nacionalinės bibliografijos duomenų banko (NBDB).

MRU eBooks

Duomenų bazėje pateikiamos Mykolo Riomerio universiteto atviros prieigos viso teksto elektroninės knygos socialinių, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų temomis.

Nacionalinės bibliografijosduomenų bankas (NBDB)

Pradėtas kurti 1998 m. Banką sudaro:
Dokumentų bibliografiniai įrašai. Nuo 1998 m. kaupiami Lietuvoje išleistų ir privalomojo egzemplioriaus pagrindu gautų knygų, natų, vaizduojamojo meno, žemėlapių, serialinių leidinių, garso ir vaizdo įrašų, elektroninių išteklių bibliografiniai įrašai.
Dokumentų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai. Nuo 2003 m. kaupiami Lietuvoje išleistų ir privalomojo egzemplioriaus pagrindu gautų serialinių leidinių (žurnalų, laikraščių, almanachų, mokslo darbų ir kitų rinkinių), monografijų sudėtinių dalių bibliografiniai įrašai.
Retrospektyvinės bibliografijos bibliografiniai įrašai. Kaupiami knygų lietuvių kalba (1547­­–1864, 1905– 1917), smulkiųjų spaudinių (1918–1940) bei lietuviškų periodinių leidinių publikacijų, išleistų Lietuvoje (1910), Mažojoje Lietuvoje ir JAV (1896, 1897), bibliografiniai įrašai.
Lituanikos bibliografiniai įrašai. Nuo 2003 m. kaupiami užsienyje leidžiami ir su Lietuva kalba, autoryste ar tematika susijusių knygų, serialinių leidinių ir jų sudėtinių dalių (straipsnių) bibliografiniai įrašai.
Judaikos katalogas. Pateikiami Nacionalinėje bibliotekoje saugomų Lietuvoje išleistų (1789–1940 m.) spaudinių hebrajų ir jidiš kalbomis bibliografiniai įrašai.
Norint rasti straipsnių įrašus, reikia rinktis „Straipsnių paieška“
VGTU atvirosios prieigos knygos Duomenų bazėje pateikiamos Vilniaus Gedimino technikos universiteto atviros prieigos viso teksto elektroninės knygos socialinių, humanitarinių ir tiksliųjų mokslų temomis.

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.