1 1 1 1 1

Neuropsichologė Ramunė Dirvanskienė teigia, kad suprasti, kaip veikia mūsų smegenys yra labai svarbu tam, kad galėtume laiku ir tinkamai pasirūpinti savo pagrindiniu dvidešimt pirmojo amžiaus darbo įrankiu. Rengdama knygą „Kaip veikia smegenys“ mokslininkė rėmėsi tiek savo darbo patirtimi, tiek naujausiais moksliniais tyrimais.

 Pripažinkime, kad retas kuris susimąsto, kaip mūsų kasdieniniame gyvenime yra priimami sprendimai. Kodėl susergame depresija ar negalime įsiminti svarbių dalykų? Kiekvieną dieną apdorojame milžiniškus kiekius informacijos, patiriame stresą darbe, mokomės – šie veiksniai daro didelę įtaką smegenų veiklai ir ilgainiui jas keičia. Mūsų smegenys yra atsakingos už daugybę sričių: pojūčius, kūno kontroliavimą, kalbą, miegą ir kt., tad svarbu, kad jos veiktų kuo ilgiau ir efektyviau. Tai tampa įmanoma tik užtikrinus tinkamą rūpestį smegenimis, o tam reikia suprasti, kaip apskritai veikia didžiausia žmogaus centrinės nervų sistemos dalis.

 Daugeliui žmonių rūpi ar įmanoma pagerinti atmintį, ar raudonai pabraukta informacija įsimenama geriau, ar iš tiesų citrusų kvapas padeda mokytis, ar vyrų ir moterų smegenys skiriasi. Šie klausimai bus atsakyti knygos „Kaip veikia smegenys“ specialiajame skyriuje „įdomūs klausimai apie smegenis“. Tačiau be šių atsakymų skaitytojai taip pat ras išsamią informaciją apie smegenų sandarą ir kiekvienos dalies funkcijas, gebės atpažinti smegenų ligas.

Užsakyti leidinį

 

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.