1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

JAV žurnalisto Johno Carreyrou knyga „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ buvo išleista 2018 metų gegužės mėnesį, kai šalyje jau vyko startuolio „Theranos“ įkūrėjos Elizabeth Holmes teismas, ir jis tęsis iki 2020 metų. Verslininkei gresia iki 20-ies metų kalėjimo.
Johno Carreyrou knyga nėra tik daugiau ar mažiau objektyvus vienos didelės verslo nesėkmės atpasakojimas. Žurnalistas pats tapo šios istorijos iniciatoriumi, nes būtent jis 2015-ais metais žurnale „The Wall Street Journal“ pradėjo seriją straipsnių, kuriuose abejojo „Theranos“ naudojamų technologijų patikimumu.
Knygos „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ struktūra yra chronologinė. Johno Carreyrou pasakojimą pradeda apie Elizabeth Holmes ir jos neįtikėtino verslo pradžią. „Theranos“ ji įsteigė 2003 metais. Žiniasklaidai devyniolikmetė verslininkė pasakojo, kad nuo mažens norėjo gydyti žmones, bet labai bijojo kraujo vaizdo. Šios aplinkybės ir tapo katalizatoriumi sukurti diagnostinį prietaisą, kurį galima naudoti namų sąlygomis – tereikia, aiškino Elizabeth Holmes, paimti lašą kraujo, o visa kitką padarys aparatas. Startuolis gana greitai pritraukė 700 milijonų dolerių – kaip paaiškėjo, pasaulyje buvo daug žmonių, bijojusių kraujo vaizdo. 2013 metais, startuolio veiklos piko metu, jis buvo įvertintas 10-čia milijardų dolerių, o pati Holmes pateko į turtingiausių pasaulio moterų sąrašą.
Po Johno Carreyrou pradėto tyrimo paaiškėjo, kad „Theranos“ pasiūlytas diagnozavimo sprendimas neveikia ir kompanija pradėjo griūti. „Blogas kraujas: Silicio slėnio startuolio melai ir paslaptys“ daug dėmesio skiriama darbuotojų likimams ir vidiniam įmonės gyvenimui, o finale visas siužetines linijas Johnas Carreyrou suriša į pritrenkiančią kulminaciją.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.