1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Knygoje „Audra“ rasite dvi Nobelio premijos laureato, prancūzų rašytojo J. M. G. Le Clézio apysakas. Tai dvi istorijos, kurių veiksmas vyksta skirtingose vietose, tačiau jas jungia laikas, žmogiškos silpnybės ir įtampos kupinas siužetas.
Pirmojoje apysakoje „Audra“ nusikelsime į Japonijos Udo salą, kurią 2011 m. nusiaubė cunamis, ir išgirsime šešiasdešimtmečio Filipo Kio istoriją. Buvęs karo žurnalistas grįžta į vietą, kur neteko draugės. Jis pasiruošęs stoti akistaton su savo praeitimi ir, galbūt, mirtimi. Ar netikėta pažintis su trylikamete Džuna sugrąžins jam gyvenimo džiaugsmą, o kartu ir norą mylėti? Antrojo kūrinio „Moteris be tapatybės“ veiksmas vyksta Paryžiaus priemiesčiuose, bet istorija prasideda gerokai anksčiau. Apysakoje pasakojama skausminga dviejų seserų, imigrančių iš Afrikos, istorija.
Nors abiejų apysakų veikėjus persekioja nesėkmės, tai nėra tamsūs ar niūrūs pasakojimai. Tai - realaus gyvenimo, pasaulio įvykių ir tikrovės atspindys. Autorius išvengia supaprastinimų, tačiau nekuria ir paslapties. Užuot aiškinęsis veikėjų jausmus ir jų veiksmų priežastis, J. M. G. Le Clézio aprašo faktus ir įspūdžius, kurie virsta įspūdingais, lyg per poezijos filtrą regimais įvaizdžiais.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.