1 1 1 1 1

Linksma kelionė po didžiausias, kūrybiškiausias ir katastrofiškiausias žmonijos nesėkmes. Knygoje „Žmonės: kaip mes viską su*ikom: glausta mūsų nesėkmių istorija“ žurnalistas, rašytojas ir humoristas Tom Phillips vardija ir analizuoja įspūdingiausius susimovimus žmonijos istorijoje. Ar gali būti, kad per šitiek metų taip ir netapome protingesni?

Per septyniasdešimt tūkstančių metų, kuriuos žmogus egzistuoja žemėje, mums teko patirti daugybę iššūkių. Menas, mokslas, kultūra, aludės – evoliucijos mitybos grandinėje mes tikrai esame laimėtojai. Tačiau geriau pagalvojus, tai nebuvo rami kelionė, ir dažnokai mums kažkaip išeidavo vis iš naujo katastrofiškai, iš esmės prisidirbti.

Galime prisiminti vos keletą pavyzdžių, kad pajustume savą ir svetimą gėdą. Diktatoriaus Mao Dzedongo Keturių kenkėjų naikinimo kampanija, JAV „Dulkių dubuo“, Austrijos kariuomenės puolimas prieš save po vienos išgertuvių nakties ir galiausiai – galingiausios pasaulio valstybės sprendimas savo vadovu išsirinkti TV realybės šou magnatą. Turbūt galima būtų teigti, kad per daugybę gyvavimo amžių taip ir netapome išmintingesni.

Autorius knygoje „Žmonės: kaip mes viską su*ikom: glausta mūsų nesėkmių istorija“ stebisi, kaip žmonės sugeba kurti įspūdingiausius dalykus, statyti miestus, sugalvoti ir suprasti reliatyvumo teoriją, tačiau visiškai nesugeba apsispręsti, kokių traškučių nori ir bent penkias minutes kankinasi parduotuvėje. Tokie ir panašūs žmogaus proto paradoksai sukelia ir tą nuolat lydintį jausmą, kad esame keisto eksperimento dalyviai...

Tom Phillips (g. 1937 m.) – Didžiosios Britanijos žurnalistas, rašytojas, humoristas. Studijavo Kembridžo universitete archeologiją ir antropologiją, taip pat istoriją ir mokslo filosofiją. Parašęs debiutinę knygą „Žmonės: kaip mes viską su*ikom: glausta mūsų nesėkmių istorija“ teigė pagaliau pritaikęs studijose gautas žinias. Iki tol yra dirbo televizijoje, spaudoje, parlamente.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.