1 1 1 1 1

Sparnuočių įvairovė stebina. Vieni jų – protingi kaip Naujosios Kaledonijos varnos, kurios siekdamos gauti gardų mėsos kąsnelį geba išspręsti aštuonių žingsnių galvosūkį. Kiti tokie kvaili, kad skrenda tiesiai plėšrūnui į dantis. Paukščiai – nepaprastai įdomios būtybės, kurių proto galimybės, intelektas ir išradingumas stebina. „Genialieji paukščiai“ – knyga, kurioje pripažintų mokslinių knygų ir straipsnių autorė Jennifer Ackerman pasakoja apie išskirtinius paukščių gebėjimus.

Anot autorės, paukščiai – išskirtinai gabūs gyvūnai. Naujausi mokslininkų tyrimai intriguoja – tam tikrose srityse jie geba aplenkti primatus ir net žmones. Jennifer Ackerman knyga kviečia į kelionę aplink pasaulį, kurios metu susipažinsite su įvairiausiomis sparnuočių rūšimis ir neeiliniais jų talentais. „Genialieji paukščiai“ atskleidžia, kad kai kurie jų sugeba pasigaminti primityvius įrankius, naudotis žmogaus sukurtais automatiniais mechanizmais, o jų sugebėjimas pamėgdžioti gamtos ar kitų paukščių garsus nepaprastai panašus į žmonių sugebėjimą mokytis užsienio kalbų.

Paukščiai ne visada buvo laikomi vienais gabiausių gyvūnų karalystės nariais, todėl ši knyga siekia pakeisti šį požiūrį. Mokslas teigia, jog sparnuočiai gali abstrakčiai mąstyti, spręsti problemas, įsiminti veidus, mokytis iš matomo pavyzdžio. Ir visus šioms užduotims išspręsti reikalingus gebėjimus apdoroja vos graikiško riešuto dydžio smegenys. Akivaizdu, kad klaidinga manyti, jog paukščio intelektas priklauso nuo smegenų dydžio. Jei mes taip galvotume, tuomet karvė turėtų būti 100 kartų protingesnė už pelę, tačiau taip nėra.

„Genialieji paukščiai“ – septintoji mokslo temomis rašančios Jennifer Ackerman knyga. Ji išversta į daugiau kaip aštuoniolika kalbų.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.