1 1 1 1 1

Leidinys "Liber continens“yra skirtas Lietuvos raštijos paminklui – XVII–XVIII a. rankraštiniam giesmynui „Liber continens gradualia cum antiphonis et quibusdam responsoriis ac prosis“ („Knyga, apimanti gradualus, antifonas ir kai kuriuos responsorijus bei prozas“), kuris saugomas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos bibliotekoje. Tai oda aptrauktais kartoniniais viršeliais įrišta, 46,5 cm aukščio, 31 cm pločio ir 5,8 cm (apačioje iki 7 cm) storio, 4,3 kg sverianti knyga, pradėta rašyta apie 1620 metus (antraštiniame lape nurodoma 1623 m. data).

Šis rankraštis yra neabejotinai surašytas ir naudotas Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje. Spėjama, kad jis kilęs iš Nesvyžiaus benediktinių vienuolyno aplinkos, galimai šiame vienuolyne ilgą laiką naudotas, greičiausiai jau XIX a. II pusėje atsidūrė Kauno benediktinių vienuolyne, o iš ten XX a. viduryje pateko į Lietuvos valstybinės konservatorijos biblioteką, kur saugomas iki šiol.

Leidinį sudaro rankraštį analizuojanti mokslinė studija su iliustracijomis ir natų pavyzdžiais, giesmių komentarai, literatūros sąrašas, taip pat žanrinė ir abėcėlinė giesmyne surašytų giesmių rodyklė; leidinį užbaigia viso rankraštinio giesmyno spalvota faksimilė.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.