1 1 1 1 1

Knygoje „Lituanica. Nematoma pusė“ žurnalistė ir istorijos mokslų daktarė Gražina Sviderskytė pirmą kartą Lietuvos istorijoje taip išsamiai, detaliai ir su politiniam trileriui būdinga intriga pasakoja tautos didvyrių Dariaus ir Girėno skrydžio per Atlantą istoriją.

Kilnūs tikslai, herojiškas skrydis ir tragiškas likimas. Dažnas girdėjo ir mano žinąs apie Darių ir Girėną bei vieną iš ryškiausių Lietuvos istorijos įvykių. Lakūnai gerbiami kaip didvyriai, tačiau užmirštami kaip asmenybės. Kas jie buvo ir kokia asmeninė patirtis subrandino juos aukštiems idealams ir siekiams? Kokiame istoriniame kontekste gimė Dariaus ir Girėno svajos, kova ir kančia? Kokios paslaptys gaubia šį tautos sąmonėje giliai įsirėžusį įvykį? Kurios iš paslapčių vis dar liko neįmintos?

Gražinos Sviderskytės knyga „Lituanica. Nematoma pusė“ – daugiau nei septynerių metų kruopštaus, atkaklaus, atsidavimo, paieškų ir lemtingų atradimų kupino darbo rezultatas. Trys valstybės – Jungtinės Amerikos Valstijos, Vokietija, Lietuva, daugiau nei dvidešimt aplankytų archyvų, tūkstančiai perskaitytų dokumentų, galimybė prisiliesti prie dar neskelbtų ir netyrinėtų šaltinių tapo svariu knygos apie „Lituanicos" istoriją pagrindu. Knygoje „Lituanica. Nematoma pusė“ žvelgiama nuo paviršiaus vis gilyn, kol nuskaidrėja istorijos rėžis nuo „dabar" iki „tada“ ir lyg senvagėje sluoksniais atsiveria laikotarpiai su savita problematika.

Nuotraukomis ir dokumentų faksimilėmis iliustruota knyga „Lituanica. Nematoma pusė“ aprėps istoriją nuo 1933 metų iki šių laikų, pakvies skaitytojus aplankyti skirtingas vietoves ir supažindins su daugybės asmenybių gyvenimais, jų patirtomis emocijomis ir jausmais: nuo lakūnų Stepono Dariaus iki kitų žinomų ar pirmą kartą įvardijamų žmonių – politikų, diplomatų, karininkų, kitų elito atstovų, policininkų, funkcionierių, rezistentų ar net visai atsitiktinių asmenų.

Bebaimių lakūnų kilnių tikslų vedamas skrydis turėjo pakeisti tautos likimo vagą, tačiau į istorinę atmintį įsirėžė tragiška žūtis, palikdama joje stiprios dviejų asmenybių dvasios šviesos sklidiną, bet pernelyg supainiotą mitą. Dariaus ir Girėno skrydžio drama apipinta daugybe klausimų, spėlionių ir paslapčių, kurių didžiąją dalį autorei pavyko atskleisti. Tačiau istorija lieka iki galo nepažinti ir šį tą pasilieka sau, neatsakydama į vieną laiko išbandymo dar neįveikusį klausimą.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.