1 1 1 1 1  

Regimantos Stankevičienės knyga „Ispanijoje užgimęs, Antakalnyje pamiltas: Jėzaus Nazariečio atvaizdai Lietuvoje“ lydi Bažnytinio paveldo muziejuje 2019 m. vykusią to paties pavadinimo parodą. Leidinys ne tik nuosekliai ir plačiai analizuoja parodos eksponatus, bet ir pristato bendrą jų reprezentuoto tam tikros ikonografijos Jėzaus Kristaus atvaizdo panoramą ir raidos ypatybes.
Knyga apima nuo 1700 m. iki dabar Lietuvoje kuriamus „Jėzumi Nazariečiu“, o anksčiau, pagal pirmavaizdį Vilniaus Antakalnio trinitorių bažnyčioje – „Antakalnio Jėzumi“ įvardijamus Išganytojo atvaizdus. Šio pavadinimo ir specifinės ikonografijos rengiamosios ir įprastos skulptūros, paveikslai, raižiniai ir kitos formos kūriniai bei dirbiniai pasklido po bažnyčias, koplyčias, žmonių namus. Jėzaus Nazariečio siužetas iki šiol populiarus tautodailės meistrų kūriniuose, yra interpretuojamas profesionalių dailininkų.
Pirmą kartą Lietuvoje taip plačiai parodoma ir aptariama šio atvaizdo meninės raiškos, paskirties, dailės rūšies ir kitokia įvairovė, vaizdavimo raida, analizuojama tiek daug – 180 Jėzaus Nazariečio (Antakalnio Jėzaus) atvaizdo pavyzdžių.
Leidinys skiriamas ne tik dailės istorijos specialistams, bet ir visiems, besidomintiems Lietuvos kultūra, šalies istorija, katalikiškojo religinio gyvenimo ir etninėmis tradicijomis, vienuolijų meninio ir dvasinio gyvenimo paveldu bei praeities įdomybėmis.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.