1 1 1 1 1  

Istorikas ir žurnalistas Garrettas M. Graffas knygoje „Vienintelis lėktuvas danguje. 9/11 diena, kai sustojo pasaulis“ pasakoja 9/11 dienos istoriją ją patyrusių žmonių žodžiais – taip, kaip ji buvo išgyventa.

Remdamasis anksčiau niekada neskelbtais įrašais, neseniai išslaptintais dokumentais, autentiškais interviu ir beveik penkių šimtų valstybės pareigūnų, gelbėjimo tarnybų darbuotojų, įvykių liudininkų, žuvusiųjų draugų ir šeimos narių papasakotomis istorijomis G. M. Graffas piešia Rugsėjo 11-osios išpuolių paveikslą.

Tame paveiksle išvysime skirtinguose Šiaurinio bokšto aukštuose dirbančius tėvą ir sūnų, kurie per išpuolį atsidūrė priešingose smūgio zonos pusėse, į įvykio vietą skubantį ugniagesį, ieškantį Pasaulio prekybos centre dirbančios žmonos, telefonu su lėktuvo keleiviu bendravusią operatorę, kuri ištęsi žodį perduoti paskutinius jo žodžius šeimai, visų mylimą Niujorko priešgaisrinės apsaugos departamento kapelioną, kuris lieka įvykio vietoje, kad suteiktų paskutinį patepimą mirštantiesiems, bet žūva griuvus bokštams, ką tik žmonos netekusį vyrą, kuris pirmą kartą, jau kaip vienišas tėvas, iš lopšelio pasiima dukrelę.

Nors nuo Rugsėjo 11-osios prabėgo daug metų, šioje knygoje labai betarpiškai papasakota istorija nepaprastai ryškiai atgaivina atmintyje tą dieną patirtą sukrėtimą ir primena, kokią įtaką ta diena turėjo tragiškai tolesnei istorijai.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.