1 1 1 1 1

Turinys:

  • Oi toli toli
  • Sėk, sesele, rūteles
  • Nebark, motule (ž. D. Tamašauskaitės)
  • Ošia sodai žali (ž. P. Širvio)

Karolis Rimtautas Kašponis (1933–2018) – muzikologas – humanitarinių mokslų (muzikologijos) daktaras, choro dirigentas, pedagogas, ekonomistas,

Profesorius, humanitarinių mokslų (muzikologijos) daktaras Karolis Rimtautas Kašponis geriausiai žinomas kaip vadovėlio muzikos mokykloms „Solfedžio“ autorius. Iš šio vadovėlio mokėsi kelios Lietuvos muzikų kartos, išleista 12 leidimų ir tai tikrai dar ne pabaiga. 1992–2007 m. jis buvo Muzikos ir teatro akademijos profesorius, išugdęs 12 choro dirigentų, tarp jų ir prof. P. Bingelį, doc. R. Misiukevičių.

Kiti svarbesnieji darbai: „Harmonijos pagrindai“ (1965); „Choro pratybos“ (drauge su P. Tamuliūnu, 1973); „Harmonija“ (I dalis – 1984, II dalis – 1988); monografija „Lietuvių muzikos melodika ir harmonija (1992), istorinė apybraiža „Lietuvos muzikos akademija (1994).

K. R. Kašponis buvo Algirdo Juliaus Greimo paveldo saugotojas ir populiarintojas.  Jo iniciatyva Prienuose įamžintas A. J. Greimo atminimas: atidengta atminimo lenta prie namo, kuriame gyveno mokslininkas, miesto tiltui suteiktas Greimų vardas.

Leidinį galite užsisakyti atvykę į Muzikos leidinių skaityklą (K. Donelaičio g. 8, Kaunas), el. paštu muzika@kvb.lt arba telefonu (8 37) 324 327


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.