1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Knygos „Kopa“ veiksmas vyksta ateityje. Galaktiką valdo Imperatorius, atskiras planetas – kilmingos šeimos. Svarbiausia planeta – Arakis – iš pažiūros tik atšiauri ir nederlinga dykuma. Tačiau tik čia auga vertingiausias prieskonis Melanžas, išplečiantis sąmonės ribas, ilginantis gyvenimą, suteikiantis įvairių galimybių bei keliantis pavojingą priklausomybę. Melanžas vertinamas ir griežtai reguliuojamas išteklius. Arakio planetą valdo didikai Herkonenai, tačiau imperatorius atima iš jų valdžią ir ją perleidžia Atreidams. Tai gudri politinė machinacija, skirta ne kam kitam, o tiems patiems Atreidams sunaikinti.
Frank Herbert „Kopa“ pasižymi detaliu pasauliu, kurį autorius apipina visatos istorija, religija bei mitologija. Siužete gausu politinių intrigų, išdavysčių ir mūšių. Svarbi nagrinėjama tema – žmonių santykis su galia. „Kopa“ vadinama ir ekologiniu romanu, o autorius įtaigiai vaizduoja mūsų kasdienybės ir gamtos ryšį.
1965-tais metais išleistas kūrinys apdovanotas „Hugo“ premija bei tapo pirmuoju „Nebula“ prizo laureatu. Daugybė palankių atsiliepimų ir apžvalgų neleidžia abejoti – „Kopa“ yra aktualumo nepraradusi mokslinės fantastikos klasika.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.