1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Mary Pickford buvo Kanados ir Amerikos kino aktorė bei prodiuserė, kurios karjera truko penkis dešimtmečius. Ji įkūrė „Pickford – Fairbanks Studios“ ir „United Artists“ kompanijas, tapdama Amerikos kino industrijos pradininke ir buvo viena iš 36 Kino meno ir mokslo akademijos (Academy of Motion Picture Arts and Sciences)  įkūrėjų.

Per visą savo karjeros laikotarpį Mary Pickford suvaidino 52-juose pilno metražo filmuose. Nebyliojo kino epochoje ji buvo vadinama „Amerikos numylėtine“ ir „Mergina su garbanomis“. Pickford tapo reikšminga figūra Holivudo kino meno vystymosi raidoje, viena iš pirmųjų kino žvaigždžių, kurios vardas pasirodydavo filmo titruose. Jai priskiriamas ir inženiu žanro kine įtvirtinimas. 1910-1920-ųjų metų eigoje Pickford buvo viena populiariausių aktorių, pelniusi „Filmų karalienės“ pravardę. Kai ji 1920 ištekėjo už populiariojo Holivudo aktoriaus Douglaso Fairbankso, gerbėjai jiems suteikė Holivudo karaliaus ir karalienės titulus.

 Už pirmąjį vaidmenį garsiniame filme „Koketė“ („Coquette“,1929), kuriame ji suvaidino aukštuomenės liūtę ir pagal „bobą“ nusikirpo savo garsiąsias garbanas, Pickford buvo apdovanota Oskaru geriausios aktorės nominacijoje, o 1976 gavo „Akademijos“ garbės apdovanojimą už indėlį į Amerikos kiną.

Knygoje pabrėžiama, kad Mary Pickford ambicijos, entuziazmas, įgimtas talentas ir verslumas suteikė jos karjerai neįtikėtinas perspektyvas ir padėjo sukurti šiuolaikinės kino žvaigždės statusą. Jos ryžtas, pradžioje nuvedęs ją į kino pasaulį, vėliau leido išsiderėti patį didžiausią aktorės atlyginimą ir  pasiekti visišką savo filmų kūrimo kontrolę.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.