1
   1
   1
   1
   1
 
 

Judy Garland (1922-1969) – viena garsiausių XX a. amerikiečių aktorių ir dainininkių, daugybės klasika tapusių filmų, dainų bei miuziklų žvaigždė. Ji užlipo ant scenos būdama vos dvejų su puse metukų, sudainuodama legendinę „Jingle Bells“ dainą. 1939 Garland gavo vaidmenį filme „Ozo šalies burtininkas“ („The Wizard of Oz“), kuris atskleidė ne tik išskirtines jos balso galimybes, bet ir puikius vaidybinius sugebėjimus. Dorothy personažas pelnė jai specialųjį „Academy“ apdovanojimą, atverė duris į kitus vaidmenis ir pavertė numylėta Holivudo ikona. Deja, filmavimo metu buvo naudojami stimuliantai, kad aktoriai kuo ilgiau dirbtų, o vėliau jiems buvo duodama migdomųjų, kad šie galėtų pailsėti. Filmuotis „Ozo šalies burtininke“ baigusi septyniolikmetė Judy jau buvo pripratusi prie barbituratų ir amfetaminų. Jos dukra, garsioji aktorė ir dainininkė Liza Minnelli labai bijojo pakartoti savo motinos likimą. 

Knygoje kita aktorės duktė Lorna Luft pasakoja filmo „Gimė žvaigždė“ („A Star is Born“) istoriją, tapusia tiek išskirtine sėkme, tiek didžiausiu nusivylimu legendinėje jos motinos karjeroje. Miuziklo „Gimė žvaigždė“ siužetas – nesenstanti Holivudo pasaka apie jauną talentą, išaugusį į superžvaigždę, ir jos mokytojo-meilužio žlugimą kelyje į šlovę. Nors yra net penkios šio filmo adaptacijos, nė viena neprilygsta 1954 metų versijai, kurioje vaidino Judy Garland. Už šį  vaidmenį jai buvo sumokėta 100000 JAV dolerių (88896,78 EUR) bei 50 % nuo filmo pelno. Tačiau šį neabejotiną laimėjimą lydėjo daugybė netekčių.

Filme pavaizduota tamsioji šlovės pusė, lydima priklausomybių, praradimų ir savižudybės, daugeliu atžvilgių prilygo audringam pačios Garland gyvenimui. Ji buvo priklausoma nuo alkoholio, narkotikų, ne kartą mėgino nusižudyti ir būdama 47 metų mirė nuo perdozavimo. Nors trapioji žvaigždė buvo nominuota Oskarui, ji pralaimėjo ir kitą svarbų mūšį. Kadangi filmo trukmė viršijo kino studijos  „Warner Bros“ nuostatas, jos sprendimu filmas buvo smarkiai sutrumpintas, sudaužant tiek Judy Garland, tiek režisieriaus George'o Cukoro širdį.

Šiandien, rekonstravus pirminį režisieriaus sprendimą ir grąžinus anksčiau prarastas scenas bei garso įrašus, filmas „Gimė žvaigždė“ užima pelnytą vietą tarp labiausiai vertinamų šio žanro kūrinių. Gausiai iliustruotoje knygoje yra esė ir apie kitas „Gimė žvaigždė“ ekranizacijas, apibendrinanti visą  šios Holivudo pamėgtos istorijos epochą.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.