1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Kirk Douglas (1916 – 2020) buvo amerikiečių aktorius, prodiuseris, režisierius, rašytojas (išleido apie dešimt romanų, prisiminimus) ir filantropas.  Sukūrė vaidmenis daugiau nei 90 filmų, išgarsėjo savo „sprogstamuoju“ vaidybos stiliumi, ypač išryškėjusiu kriminaliniame filme „Negailestingas miestas“ („Town Without Pity“, 1961). Douglas tapo tarptautine žvaigžde suvaidinęs pagrindinį skrupulų neturinčio boksininko vaidmenį filme „Čempionas“ („Champion“,1949), kuris buvo nominuotas Oskarui geriausio aktoriaus kategorijoje. Tais pačiais metais jis įkūrė firmą „Bryna Productions“ ir prodiusavo filmus „Šlovės keliai“ („Paths of Glory“, 1957) bei „Spartakas“ (1960). Pradėjęs bendradarbiauti su tuomet dar mažai žinomu režisieriumi Stanley Kubricku, jis suvaidino pagrindinius vaidmenis abiejuose jo filmuose. 1963 Douglas vaidino Brodvėjaus spektaklyje „Skrydis virš gegutės lizdo“ pagal Keno Kesey‘o romaną (1962). Įsigijęs leidybines romano teises, perleido jas sūnui Michaelui Douglasui, kuris padėjo režisieriui Milošui Formanui sukurti Oskarą laimėjusį to paties pavadinimo filmą (1975). Kirk Douglas buvo tris kartus nominuotas Oskarui, pelnė „Academy“ garbės apdovanojimą už viso gyvenimo nuopelnus (Academy Honorary Award) ir Prezidento laisvės medalį (Presidential Medal of Freedom).

Kirkui Douglasui buvo lemta tapti paskutine Holivudo aukso amžiaus vyriškąja žvaigžde ir neprilygstama šios legendinės epochos ikona. Kai jis 2016 m. šventė savo gimtadienį, antraštė skelbė: „Legendiniam Holivudo patinui sukanka 100 metų“. Jis buvo ne tik charizmatiškas aktorius, bet ir stebėtinos ištvermės bei veržlumo žmogus. Jo nerami ir vulkaniška prigimtis atsispindėjo tiek filmuose, tiek daugybėje meilės nuotykių.

Douglas buvo rusų ir žydų emigrantų sūnus, kurio tėvas vertėsi kaip skudurininkas. Tokiu būdu, užkariaudamas Holivudą, jis tapo amerikietiškos svajonės įsikūnijimu, nuo skurdo ir tikrąja to žodžio prasme „skudurų“, pereidamas prie turtų bei šlovės. „Who's Who“ pristatytų asmenų sąraše jis papildė pačių ryškiausių ir garsiausių talentų bei asmenybių plejadą, kurioje buvo Burt Lancaster, John Wayne, Henry Fonda, Billy Wilder, Laurence Olivier, Rock Hudson ir būsimas JAV prezidentas Ronald Reagan. Douglasui priskiriamų meilės pergalių sąraše minimos Marilyn Monroe, Lana Turner ir daugelis kitų Holivudo gražuolių. „Aš turėjau jas visas ... na, beveik visas“, - gyrėsi jis. Knygoje, skirtoje paskutiniam beprotiško Holivudo aukso amžiaus herojui, perteikiamos tuometinės, perfrazuojant legendinio filmo („Vėjo nublokšti“) pavadinimą, vėjo nublokštos Amerikos (an America that's Gone with the Wind), vertybės ir įsitikinimai. Teigiama, kad tai daugeliu atžvilgių buvo tikrai puikus laikas.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.