1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Aldona Gustas– lietuvių išeivijos rašytoja ir dailininkė, gyvenanti Berlyne. Vokietijoje pripažinta menininkė yra išleidusi keliolika poezijos rinkinių, jos literatūrinė kūryba verčiama į užsienio kalbas, gausiai publikuojama antologijose. Kaip dailininkė A. Gustas aktyviai dalyvavo personalinėse bei grupinėse parodose Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Belgijoje, JAV ir Lietuvoje. 1972 m. kartu su bendraminčiais įkūrė garsią Berlyno dailininkų-poetų (Berliner Malerpoeten) grupę. Už nuopelnus apdovanota Rahel Varnhagen von Ense medaliu, Vokietijos Federacinės Respublikos kryžiumi, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino medaliu.

A. Gustas gimė Karceviškių kaime ir čia praleido pirmuosius savo vaikystės metus; vėliau su šeima gyveno Vilniuje. Rusijai okupavus Lietuvą tėvas buvo ištremtas į Sibirą, o mergaitė kartu su motina pasitraukė į Vokietiją.

Lietuvos visuomenei A. Gustas daugiau žinoma kaip rašytoja, į lietuvių kalbą išversti jos poezijos rinkiniai. Nuo  2015 m. Lietuvoje Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje, galerijoje „Aukso pjūvis“ ir kitur surengta keletas jos tapybos ir grafikos parodų. Šiame leidinyje, kurį išleido Kauno rajono muziejus, pristatomas Aldonos Gustas 2017–2019 metų darbų, eksponuotų Raudondvaryje, katalogas.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.