1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

„Šios knygos dėmesio centre - Klaipėdos universiteto architektūrinių ansamblių (baigtų statyti 1907 ir 1908 m.) istorija“, - rašo leidinio sudarytojai Vasilijus Safronovas ir Vytautas Jokubauskas.

 Universiteto miestelio senieji statiniai, buvusios kareivinės, čia atsiskleidžia nedaug atnaujintu turiniu, lyginant su 2012 m. išleista studija „Kareivinės, tapusios Klaipėdos universitetu“. Tekste ir vaizdinės medžiagos aprašymuose kai kur patikslinti faktai, įdėti ankstesnėje publikacijoje nenaudoti vaizdai. Pasakojimą apie kareivines šioje knygoje papildo visiškai nauja dalis, skirta buvusios Mokytojų seminarijos ansambliui S. Nėries g. – pastatų kompleksui prie geležinkelio ir autobusų stočių, kuris išsyk krinta į akis daugeliui atvykstančiųjų į Klaipėdą.

Knyga pateikia glaustą dviejų Klaipėdos universiteto architektūrinių kompleksų paskirties istoriją, per vaizdus byloja apie pastatų ir juose dirbusių žmonių kaitą. Į knygą įtraukti ir visi atminimo ženklai, kuriuos seniausiuose Universiteto ansambliuose paliko praeities ir dabarties kartos. Tai atminimo akmenys, medžiai, vardinės auditorijos, personalijas vaizduojančios freskos, informacinės lentos ir skulptūros, atskleidžiančios ne tik senųjų pastatų istorijos, bet ir atminties klodus.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.