1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Aktorius, režisierius ir žinomas teatro pedagogas profesorius Jurijus Vasiljevas yra originalios dramos aktoriaus balso ir dikcijos tobulinimo technikos autorius. Remdamasis sistemine vaidybos samprata, pagrįsta jutiminiu balso, kalbos ir motorinių funkcijų aktyvavimu, jis sukūrė savitą pratybų sistemą, apimančią visus scenos kalbos mokymo aspektus.

Jurijaus Vasiljevo mokomoji knyga „Paveikus žodis“ pateikia balso lavinimo technikos aprašymą, jungiantį tokias pagrindines teatro aktoriaus išraiškos priemones kaip kalba, balsas, dikcija, plastika ir kita. Šio mokymo produktyvumą didžiąja dalimi užtikrina jo variacijų gausa, pasižyminti emocingumo ir vaizdingumo elementais. Medžiaga pristatoma „gyvų“ pamokų forma, leidžiančia priartinti balso lavinimo mokymą prie realaus teatro veiksmo sąlygų. Knyga skirta teatro disciplinų studentams, scenos kalbos dėstytojams, teatro ir kino aktoriams, viešojo kalbėjimo specialistams ir visiems, besidomintiems šiomis disciplinomis.

Savo teorines ir praktines įžvalgas J. Vasiljevas yra išdėstęs straipsniuose, pranešimuose ir metodiniuose leidiniuose, išleistuose Rusijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje. Jau 30 metų jis rengia scenos kalbos meistriškumo kursus įvairiuose Europos ir Azijos teatruose bei mokymo įstaigose. Veda pamokas ir seminarus studentams bei pedagogams Štutgarto, Miuncheno, Bonos, Berlyno, Hamburgo, Leipcigo, Ciuricho, Stokholmo, Vienos, Šanchajaus, Prahos ir Helsinkio teatro mokyklose.

Užsakyti leidinį


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.