1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee romano „Peterburgo meistras“ siužetas vystosi 1869-tais metais. Miršta garsaus rusų rašytojo Fiodoro Dostojevskio posūnis Pavelas. Norėdamas daugiau sužinoti apie mįslingą mirtį, pats Fiodoras iš Vokietijos sugrįžta į Sankt Peterburgą. Bandydamas išsiaiškinti neseniai nutikusius įvykius, Fiodoras Dostojevskis sutinka ir kitą rašytoją, dariusį įtaką mirusiam jaunuoliui. Sielvartaujantis patėvis bando išsiaiškinti, kokią rolę jis pats užėmė savo posūnio gyvenime.

Rašytojas J. M. Coetzee sukūrė veikėją, kurį kankina prieštaravimai, liūdesys ir kaltė. Romane „Peterburgo meistras“ rašytojas suveda realiai egzistavusius žmones su išgalvotais asmenimis. J. M. Coetzee įmeta personažus į tokias aplinkybes, kuriose skleidžiasi paties autoriaus požiūris į Rusijos ir kitų revoliucijų pasekmes pasaulio žmonijos raidai.

J. M. Coetzee su unikaliu įžvalgumu liečia kartų nesutarimų nulemtas revoliucijų ištakas ir per gėrio bei blogio kovos požiūrio tašką nagrinėja lyčių sąveiką. Autorius vaizdžiai piešia žmogaus troškimą susisiekti su Dievu ir gauti atsakymus į nuolat kirbančias mintis apie gyvenimo prasmę.

Romane „Peterburgo meistras“ rašytojas subtiliai parodo amžinai aktualią vaikų ir tėvų santykių problemą, kuomet jaunoji karta nepriima vyresniųjų patirties, bet kokia kaina siekia laisvės, tačiau lengvai pasiduoda kitų žmonių įtakai, šarlataniškiems mokymams ar beprotiškoms idėjoms.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.