1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Amerikiečių poetė ir prozininkė Sylvia Plath romane „Stiklo gaubtas“ pasakoja beveik autobiografinę istoriją. Autorė knygoje paliečia egzistencijos beprasmybės, depresijos bei nenoro gyventi temas.

Estera Grynvud įkūnija pačią Sylvia Plath. Talentinga studentė gyvena nuostabiausias jauno žmogaus dienas. Atrodo, gyvenime nėra kuo skųstis. Esterą supa geri draugai, puikiai sekasi mokslai koledže. Be to, išsipildo svajonė išmėginti savo jėgas žurnale. Mergina laimi konkursą ir galimybę kartu su kitomis laimėtojomis mėnesį dirbti populiaraus žurnalo redakcijoje, Niujorke. Tai puiki galimybė įgyti patirties, užmegzti naudingas pažintis ir nutiesti ateities kelią. Be viso to konkurso laimėtojų laukia ir pavydą keliančios pramogos, kvietimai į renginius, rėmėjų dovanos. Skamba lyg svajonės išsipildymas, tačiau Estera jaučia vidinį nerimą dėl savo vietos pasaulyje.

Ar glamūrinė žurnalo redakcija tikrai yra tai, ko ji norėjo? Ar tokia ateitis laukia baigus mokslus? Kiekviena būsimo gyvenimo vizija kertasi su aplinkos spaudimu, kaip turėtų gyventi sėkmingas žmogus. Pasirinkimų daug, galimybių gausu, tačiau viskas kelia abejonę bei slegia.

Estera blaškosi, neranda pasitenkinimo ir pamažu grimzta į depresiją, bando nusižudyti ir nuolat jaučiasi tarsi įkalinta po stiklo gaubtu. Atsidūrusi psichiatrijos klinikoje mergina susiduria su žiauriais psichinių sutrikimų gydymo metodais, kurie šiais laikais nebenaudojami. Be to, neišvengiamas ir kritiškas visuomenės požiūris į sergančius protinėmis ligomis.

Užsakyti leidinį


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.