Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2) kviečia į kūrybines dirbtuves jaunimui. Galima pasirinktinai registruotis į gruodžio 13 d. 15 val. arba gruodžio 14 d. 15 val. vyksiančius nemokamus mokymus. Registracija el. paštu renginiai@kvb.lt ir tel. (8 37) 324 417 iki gruodžio 5 d.

Dirbtuvių veikla. Mokysimės kūrybiškai improvizuoti, pasitelkę pažangias informacines technologijas ir tradicinių lietuvių liaudies instrumentų garsus.

Kas tai yra? Programavimas realiuoju laiku PRL (iš ang. Live coding) – sparčiai besivystanti performatyvaus meno šaka, sujungianti žmogaus kūrybinę saviraišką ir naujas informacinių technologijų tendencijas. PRL suteikia galimybę rašyti programinį kodą ir realiuoju laiku girdėti jo muzikinę išraišką. Naudojant PRL metodus galima derinti tradicinių garsų skambėjimą su algoritminiu komponavimu. Tai yra naujas ir įdomus eksperimentinis muzikos kūrimo būdas, leidžiantis į programavimą pažvelgti kaip į meno formą.

Ką mes veiksime? Susipažinsime su kompiuterinės muzikos kūrimo procesu, naudojant elementarias programavimo žinias. Tam nereikės jokių programavimo įgūdžių. Dirbtuvių vadovas supažindins Jus su programomis, pademonstruos jų veikimą įvedus tam tikrus kodus. Naudojantis tradicinių lietuvių liaudies instrumentų garsų įrašų baze ir programavimo kalba, kompiuterio ekrane rašomais ženklais realiu laiku bus galima kurti ritmą ir melodiją. Dirbtuvių metu dalyviams suteiksime visą reikalingą atvirojo kodo programinę įrangą kartu su bazine mokomąja medžiaga.

Kodėl tai įdomu? Kiekvienas dalyvis galės kompiuteriu sukurti savo unikalius „garsų kodus“ ir įsitraukti į kūrybos procesą, net ir neturėdamas jokios programavimo ar muzikos kūrimo patirties.

Garsu kodai f


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.