Rubrikoje „Lyderiai skaito“ Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojai kalbina įvairių sričių profesionalus apie jų skaitomas knygas ir kūrinius, įkvėpusius, padėjusius siekti savo tikslų ar įgyvendinti svajones. Šį kartą kalbiname galerijos „Balta“ įkūrėją Jolanta Šmidtienę.

Viena garsiausių Lietuvos tekstilininkių, galerijos „Balta“ įkūrėja ir ne vienerius metus Kauno Kalėdų eglę puošianti Jolanta Šmidtienė apie knygas gali kalbėti išties daug. Ankstyvoje vaikystėje ji mėgo knygas su daugybe iliustracijų, o paauglystėje atsitiktinai į rankas pakliuvęs Levo Tolstojaus romanas „Prisikėlimas“ ne tik padarė nepaprastą įspūdį, bet ir suteikė tai, ko tuo metu ieškojo – jausmų, svajonių ir iššūkių. Romanas ją taip paveikė, kad moteris jį perskaitė net 10 kartų!

Menininkė atskleidė, kad turi ir vadinamąją „darbinę“ knygą – Konkordijos Antarovos „Du gyvenimus“, kuriuos skaito tuomet, kai ilsisi nuo kitų kūrinių. Beje, šią knygą moteris skaito jau antrus metus ir kol kas įveikė mažiau nei pusę – pasak jos, knygą skaityti nelengva, o prie jos grįžus po ilgesnės pertraukos vėl norisi peržvelgti paskutinius skaitytus puslapius, iš naujo permąstyti jų skleidžiamą žinią.

Paklausta, kaip sudominti neskaitantį žmogų, moteris susimąsto, nes pati ieško tinkamo būdo pasidalyti skaitymo džiaugsmu su savo penkiolikmete dukra. Anot menininkės, pirmiausia verta apsilankyti knygų klube ar renginyje, kur žmonės įdomiai diskutuoja apie literatūrą, autorius ir pan. Moteris nenuvertina ir lengvesnio turinio skaitinių, nes, anot jos, tai gera skaitymo kelio, vedančio prie rimtesnės literatūros, pradžia.

J. Šmidtienė visiems linki susidraugauti su knygomis, o prieš Kalėdas kviečia dar kartą paskaityti „Mažąjį princą“, kuris, kaip ir daugelis kitų jos mėgstamų knygų, skatina pažinti pasaulį.

Daugiau J. Šmidtienės rekomenduojamų knygų –  šiame vaizdo įraše!


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.