1 1 1 1 1

Neeilinės asmenybės, Lenkijos menininko, rašytojo, fotografo, dailininko ir meno teoretiko Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy darbų rinktinė, lydima lietuvių ir lenkų mokslininkų tekstų bei interpretacijų.

Retas menininkas gali pasigirti tokiais neeiliniais įvairiapusiais gabumais kaip Stanisław Ignacy Witkiewicz-Witkacy (1885–1939). Tai išskirtinis lenkų menininkas, kurį amžininkai vertina labai nevienareikšmiškai.

Stanisław Witkiewicz-Witkacy kolekcijoje daugiau nei keturiasdešimt pjesių (pusė jų, deja, prarasta), keturi romanai (vienas jų nebaigtas), keletas filosofijos ir meno teorijos traktatų. O jo piešinių, portretų, autoportretų ir fotografijų užtektų ne vienai galerijai – tai meno sritis, kurią Stanisław Witkiewicz-Witkacy mėgo labiausiai. Tarpukario Lenkijoje Witkacy buvo vienas produktyviausių Lenkijos menininkų.

„Witkacy. Plėšrūniškas protas“ – pirmoji galimybė lietuvių skaitytojams susipažinti su šio nerimstančio menininko asmenybe, jo gyvenimu ir kūryba. Į knygą sudėti jo piešiniai, portretai, pjesės, dalis romano ir esė, o juos lydi lietuvių ir lenkų tyrinėtojų komentarai.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.