1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Adomo Grigaliūno fortepijoninių pjesių natų leidinys.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Algimanto Raudonikio daina su fortepijonu „Mamai“. Dainiaus Vaičekonio aranžuotė.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Trys kompozitoriaus Adomo Grigaliūno poemos fortepijonui „Les Fleurs du Mal“ yra sukurtos 1953 m. Ibagėje (Kolumbija) pagal žymiausią to paties pavadinimo Charles’o Baudelaire‘o kūrybos rinktinę. Rankraštyje kiekvienos dalies ir viso ciklo pavadinimai  bei kūriniuose cituojami eilėraščiai įrašyti ispanų kalba. Rengiant triptiką pirmajai publikacijai, paliktas originalus Baudelair’o tekstas prancūzų kalba ir papildomai įtrauktas Sigito Gedos vertimas į lietuvių kalbą. Kompozitoriaus pasirinkti eilėraščiai atspindi to meto kūrybinius siekius: asmeninių išgyvenimų ir apmąstymų išraiška, savojo stiliaus ir kompozicinės kalbos paieškos, naujų komponavimo technikų įvaldymas. Dėl to šios poemos fortepijonui pasižymi išplėstu tonalumu, saikingu serinės technikos naudojimu, konstruktyvumu, skambesio registrų išplėtimu ir ryškiais dinaminiais kontrastais. /Darius Kučinskas/

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Pianistas Dainius Vaičekonis aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinės muzikos atlikėjas, dažnai su žmona pianiste Asta. D. Vaičekonis aktyviai reiškiasi ir Sietlo lietuvių bendruomenės veikloje – 2009 metais subūrė chorą „Vakarai“, dirigavo Pasaulio lietuvių Dainų šventėse Toronte ir Čikagoje, taip pat dalyvavo 2014 ir 2018 metų Dainų šventėse Lietuvoje. Pastaruoju metu vis dažniau į koncertines programas pianistas ir choro dirigentas įtraukia ir savo kūrinių – yra sukūręs keletą dainų ir pjesių fortepijonui. Leidinyje publikuojamas kūrinys skirtas žymaus lietuvių džiazo pianisto ir kompozitoriaus Ginto Abariaus atminimui. Šis kūrinys  buvo sukurtas 2010 m. ir atliktas autoriaus koncerte, skirtame Ginto Abariaus pagerbimui tų pačių metų vasarą Sietle.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Tai ne muzikos antologija, o populiariai parašyta knyga apie 6-ojo –  9-ojo dešimtmečių estradą. Knygoje šmaikščiai, su lengvu humoru aprašomos neįtikėtinos dainininkų, muzikantų, kompozitorių ir dainų tekstų autorių bei koncertų lankytojų gyvenimo istorijos. Sužinosite, kaip buvo sukurti iki šiol dainuojami šlageriai, kokių scenos kuriozų teko patirti knygos herojams. Kartu su jais „gastroliuosite“ po atokiausias Sibiro, Mongolijos, Vidurinės Azijos vietoves, varvinsite seiles prie anuometinių socialistinių šalių parduotuvių vitrinų. Knygoje su sovietmečio specifika susipažinsite per kitą prizmę – estradą. Ji buvo ir to laikotarpio dalis, ir ryškus reiškinys, dėl kurio pilką sovietmečio gyvenimą daug kas prisimena su spalvotais intarpais.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Vienuolikmetė Ivė turi talentą. Neįtikėtiną, nepaprastą talentą. Kokį?

Ivė gali GIRDĖTI, ką gyvūnai galvoja.

O kartais jai pavyksta perduoti gyvūnams, ką galvoja ji pati.

Nejudindama lūpų, neišleisdama nė garselio, Ivė gali kalbėtis su gyvūnais. Ji gali suprasti, kad jos draugės šuniui nepatinka būti rengiamam lėlių drabužėliais. Išgirsti, kad gatvėje sutiktas šuo ieško žmogaus, norinčio būti jo šeimininku. Susidraugauti su žvirbliais ir su katėmis. Skamba kaip svajonės išsipildymas, tiesa? Tačiau kodėl tada Ivės tėtis draudžia jai ne tik naudotis šiuo talentu, bet ir kam nors prasitarti apie jį? Ir kodėl jis vengia kalbėti apie tai, kaip žuvo Ivės mama?

Užsakyti leidinį

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.