1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Metodinė knyga "Teatriniai pratimai ir žaidimai" skirta studentams, teatro pedagogams, režisieriams. Leidinys gali būti praktinio mokymo vadovas bei pagalbinė priemonė ir mokytojams, dirbantiems su vaikais ir jaunimu. Pateikiama daugiau kaip šimtas teatrinių pratimų aprašų, padedančių ugdyti ne tik specifinius vaidybos gebėjimus, bet ir jaunų žmonių bendravimo įgūdžius, dėmesio koncentraciją, judesių plastiškumą ir koordinaciją, vaizduotę ir kūrybiškumą, pasitikėjimą, savo vertės pajautimą ir kt.

Taip pat leidinyje "Teatriniai pratimai ir žaidimai" pateikiama nemažai teatralizuotų pamokų planų ir studentų sugalvotų originalių etiudų aprašymų.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Tai knyga - apie tradicinį kiaušinių marginimo meną. Pastaraisiais metais atgimsta domėjimasis senaisiais amatais, tradicijomis, rankų darbu. „Savas margutis“ autorės – tautodailininkė Dalia Bazarienė ir jos dukra Eglė Bazaraitė. Knygoje telpa dviejų kartų patirtys ir ryšiai priimant ir perduodant senąsias tradicijas, ieškant savito būdo išreikšti meilę gamtai, Lietuvai, šeimai. Mama ir dukra dalijasi patarimais ir atskleidžia velykaičių marginimo būdus ir paslaptis. Čia rasite pagrindinius simbolius, kurie piešiami ant margučių, spalvas ir jų reikšmes, marginimo vašku, skutinėjimo aprašymus, natūralius dažymo būdus. Pagrindinė margučio idėja yra išpuoštas gyvybės simbolis.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Šis biografinis albumas pristato savamokslio Anykščių krašto medžio drožėjo Jurgio Kazlausko (1914–1987) gyvenimą ir kūrybą. Meistro kūrybinį kelią apžvelgia dr. Alė Počiulpaitė (pateikiama jos teksto santrauka anglų kalba). J. Kazlauskas buvo ne tik drožėjas, bet ir kaimo filosofas. Kiekvienu kūriniu jis įamžindavo kokią nors mintį, užfiksuodavo teigiamus ar neigiamus žmogaus bruožus, pagerbdavo gimtojo krašto šviesuolius, rašytojus, medyje perteikdavo jų kūrinių veikėjus. Albume publikuojamos darbų nuotraukos. Kūrinių ciklai - „Lino kelias“, „Duonos kelias“, „Moters darbai“, „Žmogaus gyvenimas“, „Kaimo darbai“, „Tėvynei, laisvei ir tikėjimui“ ir katalogas bei ištraukos iš J. Kazlausko dienoraščių. Bibliografiją apie Jurgį. Kazlauską parengė Ligita Matulienė.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Fotomenininko Sauliaus Paukščio sakralinių paminklų fotografijų parodos, vykusios Trakų istorijos muziejuje, katalogas. Visuomenei buvo pristatyta 50-ies Vilniaus ir Vilniaus krašto bažnyčių atvaizdų, atspaustų Van Deiko technologija, rinkinys. Eksponuoti darbai atlikti 2018 m. vėlyvą rudenį–2019 m. žiemą. Van Dyke brown fotografinė technologija pavadinta olandų tapytojo Antonio van Deiko garbei. Ši technologija apima drobės padengimą geležies amonio citratu, vyno rūgštimi ir sidabro nitratu, tada apšviečiant jį ultravioletine šviesa. Sukurtas ir atspaustas užbaigtas vaizdas turi ypatingą rudą atspalvį, skirtingai nuo kitų foto spausdinimo metodų, jam išryškinti nereikia tamsos. Ant itin švaraus rankų darbo popieriaus gaunami atvaizdai labai faktūriniai, subtilūs ir išraiškingi. Kiekvienas toks atspaudas – vienetinis ir unikalus, o popieriaus faktūra priartina atspaustą vaizdą labiau prie grafikos nei prie fotografijos. Itin įspūdingai atrodo architektūrinės kompozicijos – išryškėja architektūrinių elementų kontrastai, faktūros, daugiaplanių struktūrų šešėliai. Pastaruoju metu šią techniką itin pamėgo žinomas fotografas, įvairių meninių judėjimų ir akcijų dalyvis, Saulius Paukštys (g. 1964 m.) – kritikų vertinamas kaip vienas iš postmodernizmo pradininkų Lietuvos meninėje fotografijoje. Van Deiko technologija sukurti Sauliaus Paukščio atspaudai atskleidžia Vilniaus miesto ir Vilniaus apylinkių grožį.

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

Šioje knygoje atskleistos negirdėtos kurorto simbolio atstatymo detalės, praskleisti užkulisiai.

''Kurhauzas ne veltui buvo vadinamas Palangos simboliu ir kad jo pelenai – senasis Kurhauzas sudegė 2002 metais – ne tik metaforiškai beldėsi į palangiškių širdis bei vietos valdžios sąžinę. Tad žurnalistų sumanymas aprašyti ir pateikti visuomenei sudėtingą, daugiau kaip dešimt metų trukusią Kurhauzo atstatymo istoriją – kaip reta aktualus ir reikalingas visuomenei. Kaip ir iš pelenų prikeltas Kurhauzas... Ko gero, svarbiausia, įdomiausia knygoje – pagauli detektyvinė istorija apie permainingą gėrio kovą su blogiu. '' J.Laučiūtė

Užsakyti leidinį


 
	
   1
   1
   1
   1
   1
 
 
 

„Atgal į Vilnių!“ – nuotykių kupina kelionė laiku po miestą.

Nori sužinoti, kaip augo ir griuvo pilių bokštai, kas vaikščiojo senosiomis gatvėmis, kas šiurpaus atsitiko karų metu?

Su knygos herojais – Aiste ir Simu – nusileisk į Vilniaus požemius, ženk į kunigaikščių menes, slėpkis nuo okupantų, kovok už laisvę ir atskleisk daugybę kitų šio miesto paslapčių! Pasivaikščiok su profesoriais senojo universiteto kiemais, gelbėkis nuo maro, dalyvauk pavojingoje operacijoje, susitik su garsenybėmis.

Kas žino, galbūt šis komiksas paskatins tapti miesto tyrinėtoju, rašyti savo istorijos metraštį ar kurti jo ateities viziją? Vilnius laukia Tavęs!

Užsakyti leidinį

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.