Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, II a. fojė) nuo kovo 14 d. iki balandžio 11 d. bus eksponuojama Nerijaus Moncevičiaus darbų paroda „Laikas keisti(s) mums“, skirta Holokausto 70-mečiui paminėti.

Parodos tikslas – įprasminti tai, kas įvyko, ir pasidžiaugti, kaip auganti dvasios stiprybė leidžia net tamsiausiose situacijose pamatyti šviesą. N. Moncevičiaus darbų išskirtinumas – jų atlikimo technika. Visi darbai piešti ne pieštuku, kaip įprasta, o juodu tušinuku.

Pirmieji autoriaus piešiniai buvo kūrusių, kuriančių bei kursiančių žmonių portretai: Lietuvos Prezidentai, menininkai, sportininkai, aktoriai, dainininkai. Kruopščiai ir preciziškai atliktų kūrinių parodos jau kuris laikas keliauja aplink Lietuvą.

Paradoksalu, bet autoriaus kūrybiniai sumanymai ir laisvė reikšti tai, ką norisi įamžinti, gimsta ten, kur laisvė yra apribota. Tai tik dar kartą įrodo, jog kūrybinei laisvei nėra suvaržymų, o asmenybės tobulėjimo priemone gali tapti paprastas juodas tušinukas. Darbų autoriui laisvės netekimas ir vilties išsaugojimas yra artimos temos. Išgyvendamas sunkų laikotarpį jis sugebėjo kūrybiškai mąstyti ir pasitelkęs tai, ką geriausiai moka – piešimą – judėti šviesos link. Darbų autoriui pasisekė: ne išbandymai jį nugalėjo, o jis juos. Visi autoriaus darbai dedikuojami sūnui Simonui.

Parodos lankytojai turės galimybę susipažinti su autoriaus darbais ir parašyti atsiliepimus, pastebėjimus bei  pasiūlymus į atsiliepimų knygą.

Parodos metu gali būti fotografuojama ir/ar filmuojama, todėl  jūs galite būti matomi parodos nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.