Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje iki balandžio 16 d. IV a. fojė eksponuojama menininkės Eglės Colucci tapybos darbų paroda „Kaunas–Buenos Airės“.

Parodos pavadinimas neatsitiktinis. Kažkada į kelionę aplink pasaulį išsiruošusi moteris dar nežinojo, kad iš visų matytų šalių būtent Argentina „užkariaus“ jos širdį ir taps lemtingu posūkiu gyvenime. Šioje šalyje, kurioje ji vėliau apsistojo, Eglė susipažino su būsimuoju vyru muzikantu Estebanu, sukūrė šeimą, bet gimus dukrai jiedu, ieškodami ramesnio gyvenimo, išvyko iš Buenos Airių į nepalyginamai ramesnį ir mažesnį Kauną. Šis miestas su jo gatvėmis, modernizmo architektūra, tapo svarbi tapytojos kūrybinių sumanymų dalis. Atidus ir miestą gerai pažįstantis kaunietis nesunkiai atpažins urbanistinį vienos ar kitos gatvės kontekstą, tačiau pastatų fasadai, aikštės ir gavės paveiksluose virsta savotiška teatro scenografija, šalia kurios autorė ir kuria argentinietiško temperamento siužetą. Minkštais potėpiais nutapyti personažai tarsi aistringi tango šokėjai mėgaujasi gyvenimu, kuriame nei amžius, nei išvaizda, nei socialinis statusas neturi įtakos.

„Tapydama nenoriu perteikti kokio nors politinio ar socialinio pranešimo. Tačiau tai kartais nutinka netyčia. Mane jaudina santykiai tarp žmonių, ypač kaimynų ar teatro salės žiūrovų, kurie vieni kitiems trukdo gyventi. Kaip keičiasi miesto architektūra ir gerovė pirmenybę suteikiant automobiliui, kokią žalą „didmeninis turizmas“ daro senamiesčiui, miestui, tautos kultūrai“, – sako apie savo kūrybą Eglė Colluci.

Menininkės darbai pasižymi neribota fantazija, vidinės laisvės pajauta, siurrealistinio vaizdo estetika, o kai kada ir sveika sarkazmo doze.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.