Kauno apskrities viešoji biblioteka miesto bendruomenei ir svečiams nuo birželio 5 d. iki liepos 1 d. pristato vasarišką ir spalvingą Jūratės Marytės Vilimienės tapybos darbų parodą „Spalvų brydė“.

Kaunietės dailininkės kūriniuose –  šviesos ir šešėlių žaismas, simbolinis erdvės pojūtis, ryški pastozinė tapybos maniera.  Autorės žvilgsnis dažnai  nukreiptas į tai, kas jos sielai yra artima, sava, kas įkvepia ją imtis teptuko ir dažų. Jūratės Marytės Vilimienės  tapyba tarsi nesibaigiantis žydėjimas – ji pasitinka žiūrovą  ne tik sodrių spalvų gėlių natiurmortais ar nostalgiškais vaizdiniais iš vaikystės kaimo gėlynų, bet ir išraiškingo kolorito abstrakcijomis ar žmonių ir paukščių motyvais. Daugiasluoksniuose tapybos darbuose jaučiamos ilgesio, susimąstymo refleksijos , atskleidžiamas požiūris į laikiną, bet tuo pačiu ir amžiną, ciklišką, žmogaus padėtį gamtoje. „Mane traukia gamtoje glūdinti šviesa, žaismingumas. Ypatingų motyvų neieškau, viskas vyksta savaime. Tapau akimirkos žavesį, vidinės laisvės pajautimą. Pasirenku savitą aplinkos vaizdavimą, žmogaus susiliejimą su gamta. Patinka tapyti gamtą, tokį trumpą gėlių ir žmogaus žydėjimą“, – teigia menininkė.

Autorė gimė 1953 m. Suvalkijoje. 1963 m. įstojo mokytis į Kauno J. Naujalio meno mokyklą, dailės skyrių. 1976 m. Kauno S. Žuko dailės technikume baigė meninio apipavidalinimo specialybę. Vėliau Vilniaus dailės akademijos vakariniame skyriuje studijavo architektūrą.  Kaunietė Jūratė Marytė Vilimienė yra surengusi  5 personalines parodas.

Parodos atidarymas: birželio 5 d. 18 val. Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, IV a. fojė) Laukiame visų meno mylėtojų!


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.