Kovo 5 d. 16 val. kviečiame į knygos apie poetą Paulių Širvį „Po mirgiuoju žvaigždynų šalmu“ (sud. Elena Baliutytė) pristatymą Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322). Dalyvauja žurnalistas, muziejininkas Alfas Pakėnas, literatūrologė, hum. m. dr. Elena Baliutytė (Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas), poeziją skaito aktorius Petras Venslovas.

Rugsėjo 6-ąją minėsime poeto P. Širvio 100-metį. Ištisas amžius nuo gimimo ir keturiasdešimt vieni metai nuo mirties – didelis išbandymas kiekvieno kūrėjo talentui. Per tokį ilgą laiką vieni pradingsta užmarštyje, kiti – laikinai primirštami. Ir tik nedaugelis ištveria žiaurų laiko išbandymą. Išlieka mylimi, skaitomi, nuolatos prisimenami. Vienas iš jų – Paulius Širvys.

Naująją jo poezijos rinktinę „Po mirgiuoju žvaigždynų šalmu“ su kompaktine plokštele (eilėraščius skaito Paulius Širvys ir aktorius Algirdas Latėnas) „Gyvosios poezijos“ serijoje išleido Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas. Rinktinę sudarė ir įžanginį straipsnį „Egzistencinio tragizmo poetas“ parašė dr. Elena Baliutytė. Pasak jos, Paulius Širvys yra poetas, legenda, kuri remiasi neišardoma biografijos ir kūrybos jungtimi, bet straipsnyje didesnis dėmesys skiriamas jo kūrybai. Sudarytoja P. Širvio poezijos savitumą mato paradoksalioje romanso žanro ir egzistencinės problematikos jungtyje; paradoksalioje, nes romansas asocijuojasi su liaudišku jausmingumu, sentimentalumu, o egzistenciniai išgyvenimai – su individualia tragizmo žyme.

Poetas Algimantas Baltakis taip rašė apie Pauliaus Širvio kūrybą: „Gimtinė, karas ir meilė – tai trys lietuviško ąžuolo stulpai, ant kurių laikosi visa Pauliaus Širvio kūryba. Ir dar yra kažkokia žodžiais sunkiai nusakoma žmogaus likimo tema, kuri suvienija visus poeto eilėraščius į organišką visumą“. 

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.

Atsižvelgiant į LR sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas, lankytojų, kuriems pasireiškia bet kokie kvėpavimo takų infekcijos simptomai, prašome būti sąmoningais ir nevykti į renginius. Saugokime vieni kitus ir laikykimės rankų higienos reikalavimų.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.