Maištas. Taip būtų galima pavadinti „Kauno atminties ekranų“ žiemos filmus, kurie apima tris temas: žydiškąją, ekologijos ir hipiškąją.

Sausio 21 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Žingsniai naktį“ (1962 m., 100 min., vaidybinis) – debiutinis, tikrais įvykiais paremtas, pagal sovietinės ideologijos standartus sukurtas rež. Raimondo Vabalo filmas apie IX forte kalintų žydų ir kitų kalinių pabėgimą. Svečiuose istorikas, Simonas Jazavita (Lietuvos karo istorijos draugija) ir istorikas dr. Modestas Kuodys (Kauno tvirtovės IX forto muziejus).

Vasario 18 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Žalieji muškietininkai“ (2015 m., 80 min., dokumentinis) – rež. Jono Ohmano filmas apie ekologinį judėjimą „Atgaja“ ir jos įkvėpėją, lyderį, tragiško likimo Saulių Gricių-Šerną. Svečiuose rež. Jonas Ohmanas ir atgajiečiai.

Kovo 17 d. 18 val. I a. salė (Radastų g. 2)

„Vaikai iš Amerikos viešbučio“ (1990 m., 89 min., vaidybinis) – rež. Raimundo Banionio filmas apie aštunto dešimtmečio Kauno hipius, seišinus, Liuksemburgo radiją, „Amerikos viešbutį“, laisvės troškimą ir kainą, kurią tenka mokėti. Svečiuose gidas, Kaunas Europos kultūros sostinė 2022 MODERNIZMAS ATEIČIAI koordinatorius Žilvinas Rinkšelis ir knygos apie Kauno hipių kultūrą „Smūtkeliai. Kas sušaukė hipių suvažiavimą“ sudarytojas Gintaras Kušlys.

Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, I a. salė) rodomas aštuonių filmų ciklas „Kauno atminties ekranai“ pristato įsimintiniausius lietuviškus vaidybinius ir dokumentinius filmus apie Kauną nuo tarpukario iki Sąjūdžio.

Kiekvieną mėnesį iki pat pavasario kviečiame į vakarą su kino istoriku ir kritiku Gediminu Jankausku, kuris komentuos filmus ir ves diskusijas su kviestiniais vakaro svečiais. O pavasariop, gamtai atgijus ir dienoms įsibėgėjus, leisimės į kino maršrutus po miestą, kuriuos pagal filmus rengia ir fotografuoja architektas, puslapio Pasivaikščiojimai po Kauną kūrėjas Arvydas Čiukšys.

Kas yra „Kauno atminties ekranai“ ?

Tai filmai, pasakojantys miesto istorijas ir jas kūrusius žmones, pradedant tarpukariu, ankstyvuoju ir vėlyvuoju sovietmečiu ir baigiant Kauno sąjūdžiu.
Filmai, susiję su vieta: gatvėmis, parkais, pastatais, įtvirtinimais, butais, upėmis, paplūdimiais, uostais, gamyklomis, bažnyčiomis, – kuo slinko vaizdo kamera ir kas taip pažįstama vidinei ir išorinei regai.
Filmai, susiję asmeniškai: šeimos istorija, kaimynų, draugų prisiminimais, knygomis, vaikyste, jaunyste, branda – tai, su kuo užaugama.

„Kauno atminties ekranus“ dalinai finansuoja Lietuvos kultūros taryba, remia portalas ir dienraštis Kauno diena, fotografuoja  – Arvydas Čiukšys.


Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.