Kada? Gruodžio 4 d. 17:30 val.
Kas? Paskaita „Šeimos ir pažeidžiamas gyvenimas Lietuvoje ir svetur“
Apie ką kalbėsime? Paskaitos metu mėginsime sociologo akimis pažvelgti į šiuolaikinių šeimų „kosmosus“. Kalbėsimės apie kasdienio gyvenimo praktikas, iššūkius, darbo ir šeimos suderinamumą ir realias galimybes jį pasiekti, laiko svarbą šeimos gyvenime, tėvystės ir motinystės praktikas, emocinį tėvų darbą, šeimų krizes ir būdus jas įveikti. Remsimės tyrimo „Šeimos ir nelygybės (2019)“ duomenimis.
 
 
Kodėl ateiti? Greičiausiai vienas iš atsakymų į šį klausimą galėtų būti toks: „dėl to, kad suprastume (o gal patvirtintume), jog esame labai panašūs ir gyvename labai panašius gyvenimus“. Gal toks atsakymas kiek netikėtas individualizmo persmelktame pasaulyje, kuriame itin vertinamas unikalumas ir išskirtinumas. Kita vertus, šiandien žmonės kartais jaučiasi pernelyg nutolę vieni nuo kitų ne tiek dėl juos skiriančios erdvės, artumo nebuvimo ar tariamų skirtumų, kiek dėl to, jog mano, kad jų išgyvenimai labai skiriasi nuo kitų. Bet ar taip yra iš tikrųjų? 
Kam tai galėtų būti įdomu? Visiems besidomintiems politikos ir ekonomikos pokyčiais bei jų pasekmėmis šeimos gyvenimui, visiems būsimiems ar esamiems tėvams, visiems, kurie šeimoje ar partnerystėje mėgina spręsti kasdienio gyvenimo dilemas.  
Kur? Kauno apskrities viešojoje bibliotekoje (Radastų g. 2, 322).

Ieva  yra  VDU sociologijos katedros doktorantė, jos mokslinių tyrinėjimų sritys yra lyčių, šeimos, socialinio kentėjimo, prekariato ir laiko sociologija. Sociologijos mokėsi Vytauto Didžiojo ir Alikantės universitetuose. Studijuodama dalyvavo tarptautinėse programose, įgijo darbinės ir profesinės patirties Italijoje, Ispanijoje, JAV.  Sociologijos žinias realizuoja ir gilina dalyvaudama tokiuose nacionaliniuose ir tarptautiniuose projektuose kaip „Bibliotekos pažangai 2“, „Šeimos, nelygybės ir demografiniai procesai“, programos „Horizontas 2020“ projekte „Nelygybė, urbanizacija ir teritorinė sanglauda: Europos socialinio modelio plėtra, skatinant ekonominį augimą ir demokratinius gebėjimus“ bei Kauno regiono bibliotekų tiriamojoje veikloje. Ne mažiau svarbūs gyvenimo vaidmenys yra mama – vaikams, dukra – tėvams, žmona – vyrui, draugė – draugams, sesuo – broliui. Laisvalaikiu labiausiai mėgsta būti gamtoje, sportuoti, skaityti knygas, rašyti įvairius nepublikuojamus tekstus bei kalbėtis su artimaisiais apie gyvenimą, santykius, vartojimą, sąsajas, kosmosą ir kitas pasaulio bei žmonijos paslaptis.

Paskaitų partneris: VDU Sociologijos katedra

Renginio metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.