Kauno apskrities viešoji biblioteka (Radastų g. 2, 404 k.) kviečia į nemokamų paskaitų ciklą, skirtą žmonėms, kurių šeimos narys arba globotinis turi negalią.

Spalio 23 d. 17.30 val. paskaitą „Konfliktinės situacijos ir jų sprendimo būdai, šeimos narių elgesys bei jausmai. Psichologinė krizė“ skaitys medicinos psichologė, klinikinės psichologijos magistrė Eugenija Danieliūtė, kurios specializacija – neįgalių žmonių reabilitacija. Paskaitos metu kalbėsimės apie konfliktines situacijas, kylančias auginant vaiką su specialiaisiais poreikiais, jų sprendimo, valdymo būdus.

„Šeimų, auginančių neįgalų vaiką, gyvenimas yra pilnas iššūkių. Pavyzdžiui, fizinę negalią turinti dukra vengia namų ruošos darbų, daug laiko praleidžia naršydama internete, žaisdama kompiuterinius žaidimus, žemesnių intelektinių gebėjimų sūnus pyktį išlieja muštynėse. Tėvai , slaugydami savo neįgalią atžalą, susiduria su psichologine įtampa, tampa irzlūs. Paskaitoje bus kalbama apie konfliktą ir jo dinamiką, mūsų reakciją į konfliktines situacijas ir efektyvius jų sprendimo būdus, taip pat  šeimos narių vaidmenį ir išgyvenimus sprendžiant tarpasmeninius konfliktus. Antroje paskaitos dalyje aiškinsimės, kaip elgtis ištikus psichologinei krizei, ką galime padaryti patys ir kaip gali padėti specialistai”, –  kalbėjo E. Danieliūtė.

Paskaitose laukiame ir tų, kurie nori susipažinti su iššūkiais ir situacijomis, kai šalia yra negalią turintis žmogus, ligonis. O mažiesiems,  atvykusiems kartu su tėvais ar globėjais, paruošėme žaidimų kampelį.

Kviečiame dalytis gerąja patirtimi sprendžiant minėtas problemas.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.