Domitės Kauno istorija? Būtų įdomu sužinoti, kuo K. Donelaičio gatvė svarbi Lietuvos valstybingumui? O gal domina kvapų pasaulio intrigos?

Kauno apskrities viešoji biblioteka prisijungia prie Kaunas 2022 Istorijų festivalio ir spalio 22 d. kviečia net į dvi ekskursijas.

ISTORIJOS PIETUMS: Lietuvos valstybingumo pėdsakai K. Donelaičio gatvėje

Spalio 22 d. 12 val.

Kviečiame dalyvauti ekskursijoje po K. Donelaičio gatvę, kurioje sužinosite, kokiame pastate 1919 m. balandžio 6 d. prisiekė pirmasis Lietuvos Valstybės Prezidentas Antanas Smetona, kas tarpukariu buvo gaminama iš šovinių tūtelių, kur Kaune užsienio reikalų ministras priimdavo diplomatus.... Ir dar daug kitų įdomių ir netikėtų faktų.

Ekskursijos pradžia: K. Donelaičio ir Maironio g. kampe (prie pastato Maironio g. 27). Ekskursiją užbaigsime Prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (Kauno apskrities viešoji biblioteka, K. Donelaičio g. 8, III aukštas) – viename iš Kauno tarpukario modernizmo perlų. Ten Jūsų laukia elektroninio žinyno „Kaunas: datos ir faktai“ pristatymas su edukacine programa (pradžia 13 val.).

Ekskursiją veda Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojas Mindaugas Balkus.

Būtina registracija telefonu: 8 37 324244 arba el. paštu: kaunistika@kvb.lt. Ekskursija nemokama.

ISTORIJOS PIETUMS: kvapų pasaulio intrigos: nuo „Seimo“ muilo iki „Kipro Petrausko“ papirosų

Spalio 22 d. 12 val.

Pirmiausiai žvilgtelėkime į tai, kas liko iš S. Vislickio muilo fabriko ir 1940 m. ten įsikūrusio kosmetikos ir parfumerijos fabriko „Florance“. S. Vislickio fabriką išgarsino muilas „Seimas“ ir byla prieš fabriko savininko sūnų. Nuo kriminalinio detektyvo pereisime prie ligi šiol neišnarpliojamo parfumerinio detektyvo: kaip pagaminti kvepalus iš lietuviškų alyvų, kuriuos „Florance“ gamino jau 1926 m.? O kuo „Marsel“ fabriko muilas geresnis už Klaipėdos muilą? Tą išsiaiškinti padės pastatas M. Daukšos g. Iš čia pateksime į „Tempo“ erdvę artimesnei pažinčiai su kosmetikos-parfumerijos pramone. Ten sužinosime dar daugiau paslapčių ir tai, kodėl sužlugo sėkmingasis „Kosmos“. Eksursijoje aplankysime ir vietas, kurios mena brolių Solomonų tabako fabriko jubiliejų, papirosus „Kipras Petrauskas“ bei „Seimas“ ir dar daugiau. Išgirsime apie tuos neįsivaizduojamus laikus Lietuvoje, kai tabako reklama liejosi laisvai, o dešimtys įsakymų skatino palaikyti tautišką tabako pramonę.

Ekskursijos pradžia: Jonavos g. 32.

Ekskursiją veda Kauno apskrities viešosios bibliotekos darbuotojas Alvydas Surblys.

Būtina registracija: a.surblys@kvb.lt. Ekskursija nemokama.

Renginių metu bus fotografuojama ir / ar filmuojama, todėl jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti įvairiose medijos priemonėse.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.