„Kas mus jungia? Vienus – kraujo ryšys, kitus – darbiniai santykiai, trečius – turtai ir jausmai... Mane su pasauliu sieja knygos. Būtent todėl, Londono parkuose ar metro išvydusi žmogų, skaitantį knygą, pajusdavau jam nepaaiškinamą artumą“ .Taip matematikė, menininkė, rašytoja Luana Mas (Masienė) pristato savo fotografijų ciklą „Kas mus jungia?“, kuriame užfiksuoti Didžiosios Britanijos sostinėje sutikti 44 nepažįstamieji su knygomis rankose.

Visi šios parodos personažai – skirtingi, kaip ir jų skaitomos knygos, tačiau juos jungia mąslus panirimas į rašytinio žodžio pasaulį, esantį toli nuo aplinkinio triukšmo, skubėjimo, kasdieninių rūpesčių. Tas labai asmeniškas akimirkas įamžinusi fotografė žiūrovui palieka laisvę ieškoti ir atpažinti save nepažįstamųjų veiduose, susieti žmogų su jo skaitoma knyga: „Iš kokių pasaulių akimirkai išplėšiau žmones ir kiek skaitytojo išvaizda rezonuoja su knygos pavadinimu spręskite patys. Juk tai, ką mes skaitome, dažniausiai yra mūsų esaties tęsinys, o knygos tik atspindi kokia dvasia gyvename viename ar kitame fiziniame pavidale.“

Paroda eksponuojama Meno leidinių skaitykloje (Radastų g. 2, 406) iki spalio 31 d.

Susitikti su parodos autore bus galima spalio 17 d. 16 val., kuomet ji Meno leidinių skaitykloje pristatys kūrybinei klasei skirtą žurnalą „Baltas kambarys“.


>

Norėdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, naudojame slapukus, kuriuos galite bet kada atšaukti. Daugiau apie slapukus.